Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Alvázvilágitásért megbüntethet...

Roli96 kérdése:

Alvázvilágitásért megbüntethetnek?

Figyelt kérdés

Elolvastam a rendeletet és azt irják a 3 alapszin lehet ami látszik mint fényforrás, de kocsin belül bármilyen szin lehetséges. Az lenne a kérdés ha úgy helyezek fel pl egy kék fényforrást allulra hogy az nem látszik csak a betonrol visszaverődő fénye akkor ez most szabálysértésnek számít vagy sem?

Mivel a fényt kibocsájtó berendezés nem látható.

Természetesen nem 1000w os fényre kell gondolni csak olyanra ami este látszik.



#autó #motor #LED #alvázfény
2017. máj. 27. 18:33
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg igen, mivel kívül van. De jó ízlés nevében is büntetném az ilyet. :) Vagy 15 éve volt divat ez a hülyeség a NFS Underground idejében.
2017. máj. 27. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom, melyik ország milyen rendeleteit olvasgatod, de a magyarországon jelenleg hatályos jogszabály (6/1990. (IV. 12.) KöHÉM rendelet) egyrészt nem emleget alapszíneket, másrészt még csak véletlenül sem a fényforrás, hanem az általa kibocsátott fény láthatóságát vizsgálja:


"A járművön csak olyan fajta, olyan színű, oly módon elhelyezett és annyi világító-, illetőleg fényjelző berendezést szabad alkalmazni, amilyent és amennyit a rendelet előír vagy megenged. Ez a rendelkezés nem vonatkozik az olyan világítóberendezésekre, amelyeknek a fénye a jármű üzemszerű használata során kívülről sem közvetlenül, sem közvetve nem látható (pl. csomagtér-megvilágító lámpa, szerelőlámpa)"


De ha te ismersz más, ezzel ellentétes rendeletet, jogszabályt vagy parancsolatot, kérlek oszd meg velünk!

2017. máj. 27. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Igen.


Már a műszakin sem fog átmenni az autó.


Alapból nem értem mi értelme ennek, jóformán már senki nem tesz ilyeneket az autó alá. Ez valóban a 2000-es évek első felében volt divat, bár akkor sem láttam olyan sok autón ezeket a fajta csicsás ocsmányságokat, nekem nem is tetszett az ilyen. Manapság a kékes színű első világítást meg a nappali menetfény utólagos felszerelését szokták sokan használni. A menetfény utólagos felszerelése csak műbizonylattal engedélyezett és megfelelő típust lehet csak rátenni. A kékes világításból csak alig pár darab baromi drága izzó engedélyezett.


Szerintem totál felesleges pénzkidobás mindenfélével csicsázni az autót.

2017. máj. 27. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
igen akkor volt, parkoloba lenne használva csak.
2017. máj. 27. 19:07
 5/9 veterán vas ***** válasza:

Az a szomorú, hogy a saját magyarázatodat sem vagy képes értelmezni.

Először azt írod, a három alapszín. Bizonyára az előre fehér hátra piros és az irányjelzőnek sárga összeállításra gondoltál.

Nos, nekem úgy tűnik, a kék nem szerepel benne.

A másik.

"kocsin belüli" fényforrásról írsz.

Erre írod, hogy a betonról visszaverődik.

Talán belátod, hogy a beton az autón kívül helyezkedik el. /szerintem/ ;)


Mi a kérdés???

2017. máj. 27. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
azt irtam ami a rendeletben van, hogy beltérileg nincs szin korlátozás.
2017. máj. 27. 22:45
 7/9 anonim ***** válasza:
Tuner Joska :DD
2017. máj. 28. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"azt irtam ami a rendeletben van, hogy beltérileg nincs szin korlátozás."

és az aszfalt világítás szerinted belül van?

2017. máj. 28. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 veterán vas ***** válasza:

Lassan írom, hogy legyen időd értelmezni. ;)


"B E L T É R I L E G"


Ahogy már más válaszadó is jelezte, a személygépjármű alatt elhelyezkedő beton, nem kimondottan minősül a az utastér belső részének. Annak elég kicsi a valószínűsége, hogy az általad "beltéri"-nek titulált fényforrás, a padlószőnyeg/szigetelőanyag/fenéklemez kombót, valaha is át fogja átvilágítani.

Tehát, ha a beton visszaveri a -nem kívánt- színt, akkor az említett fényforrás bizonyára a személygépjárművön kívül van elhelyezve.

Konklúzió:

a fentiek ismeretében megállapíthatjuk, hogy egy külső fényforrás, nem bocsájthat ki "beltéri szín"-t.


Szóval alváz világítás = bukta! ;)

2017. máj. 29. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!