Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Megéri utólag klímát beszerelni?

Megéri utólag klímát beszerelni?

Figyelt kérdés
nincs az autómban klíma, de a helye elvileg megvan (mármint a gombra gondolok, ami üres, másik ugyanilyen autóban pedig ott a klíma van). lehetséges, illetve megéri beszerelni, ha találtam egy gyárit ugyanilyen autóból származót?

2017. máj. 28. 22:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem és sose lesz olyan, mint a gyári.
2017. máj. 28. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
mindig mindenki azt mondja,hogy nem éri meg.Tapasztalatokat nem tudok mondani,de tényleg mindenki ezt mondja. Én mondjuk ha tehetem akkor inkább nem használok klímát,csak ha nagyon muszáj.
2017. máj. 28. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
A gyári klíma pont olyan lesz mint a gyári. Azt neked kell eldöntened megéri-e, de egy klíma beépítése több százezer Ft is lehet típustól függően. Eléggé nagy munka, mert a beépítéshez ki kell szerelni a műszerfalat, cserélni a fűtésboxot, a kábelköteget, az ECU-t felprogramozni, hűtőt, ventilátort cserélni, a motorra felépíteni a konzolt, kompresszort, becsövezni, stb.. Szóval, ez akkor is sok meló, ha közvetlenül mellette áll az autó amiből átkerül.
2017. máj. 29. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem éri meg. Mint előttem már írták, iszonyú nagy meló és sok pénz. Eladni és venni egyet amibe van.
2017. máj. 29. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

"mindig mindenki azt mondja,hogy nem éri meg"


Nyilvan nem veletlenül!Sokan nem picit el vannak tevedve egy ilyen utolagos beépitessel kapcsolatban.....pont mint a kerdező is...hiszen mint lathatjuk eleg csak a kapcsolot berakni és hip-hop már kész is.....

Szép is lenne ha ez a valosagban is így működne...

2017. máj. 29. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Amit le akartam írni, azt a # 3-as megette.

Nem egy mai darab lehet az az autó, amiben nincs klíma. Ha van egy komoplett donor autód, amiből mindent át tudsz pakolni még akkor is közel akkora költsége lenne, mint amennyit az autód ér.

Gyári újból meg horror ára lenne, azt meg se próbáld! Sokan már attól rosszul lesznek és kardjukba akarnak dőlni, ha csak a klímakompresszort, vagy a klímahűtőt cserélni kell. Na most képzeld el ezt a komplett rendszerre, fűtésboxostól, kábelkötegestől mindenre!

2017. máj. 29. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
+Legtöbb autóban a klímáshoz nagyobb generátor van, mert ha hűtesz, akkor folyamatosan tekerni kell a 2 ventilátort. Ergo azt is cserélni kéne.
2017. máj. 29. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
egyébként miért tekeri mind a 2 ventit? mármint egyik a klímahűtő másik meg a motorhűtő nem?
2017. máj. 29. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ha az ékszíj helye is megvan, és találsz a bontóban egy sértetlen darabot akár kompletten, akkor a ráfordított pár napos szöszmötölés bőven megéri.

A gáztöltésre pedig elmész egy klímáshoz.


A klíma ma már nagy előny, főleg télen, ha belülről párásodik a szélvédő. Vagy ha esőben párásodik belül az üveg. Nyáron sokan leengedik az ablakot, oszt jónapot.


A napi futkosós autómba is utólag szereltem be a klímát.(bontóból) Mintha gyári lenne.(gáztöltést egy szervizben végezték számlára)

2017. máj. 29. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

így van, nem mai darab az autó, 2000-es mazda, találtam donorautót, azt írta 25 ezer mindennel a klíma.

(persze azt gondoltam hogy nem csak a kapcsolót kell berakni és hopp ennyi volt).

2017. máj. 29. 20:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!