Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Erdélybe készülök autóval,...

Erdélybe készülök autóval, kell valami bármit tudnom, ami nem úgy van ott mint nálunk?

Figyelt kérdés

+ milyen kötelező felazereléseknek kell meglennie a kpcsiban?

Pályamatricát ilyesmit kell e vegyek, és tudok e neten?

Úticél Sepsiszentgyörgy



2017. máj. 30. 09:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
2017. máj. 30. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
65%
Nincs eltérés a magyarországi közlekedéshez képest. Pályamatricát én benzinkúton szoktam venni, ha pályát is használok. Kötelező felszerelésnél nem tudom mire gondolsz, én ugyanazzal a cuccal (háromszög, elsősegély, stb...) járok ott is, mint Magyarországon.
2017. máj. 30. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
2017. máj. 30. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
84%

Romániában nemcsak az autópályák fizetősek, hanem a főutak (országutak) is. Amikor én voltam, akkor még rendes ragasztós matrica volt, ma már átálltak a elektronikusra: [link]


A közlekedési szabályok alapvetően ugyanazok, mint nálunk, viszont a közlekedési kultúra nagyon balkán. Szerpentineken beláthatatlan kanyarban, ködben, simán előznek, akár kamionnal vagy buszokkal. A szembejövőt simán levillogják az árokba, ha nem elég széles az út. Kétsávos körforgalom kevés van, de ahol akad, ott nem tudják használni, eszetlenül közlekednek mint az állatok.

Ha ezt megszokod, túl lehet élni, de át kell állni defenzív vezetésre. Sebességet sok helyen mérnek, de általában villantással jelzik a szembejövők!

2017. máj. 30. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
4., jogos a pont, útdíj valóban van minden útra, nem sokba kerül, de büntetnek a hiánya miatt. Ezt én kihagytam az előbb.
2017. máj. 30. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Arra figyelj,hogy lakott területen nem divat 50-re lassítani simán végigmennek 70-80 körül illetve a főutakon több kamion van,mint személyautó.
2017. máj. 30. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Lakott területen kívül 100 a limit az E jelzésű főutakon.

Sok településen a főúton engedélyezett a 70 a személyautóknak. (ilyen tábla szokott lenni: [link] ) Kilométeres dugót meg anyázást generálhatsz, ha 50-nel mész az ilyen falvakon keresztül.


Akkor a városok kereszteződései nem egészen olyanok, mint idehaza.

Tele vannak soksávos, jelzőlámpás körforgalmakkal.

Aki csak Magyarországon vezetett, annak elsőre szerintem kaotikusak, de meg lehet szokni.


Sokkal gyakoribb a lovasszekér a főutakon, mint itthon. Vigyázz rájuk!


Az utak egyre jobb állapotban vannak, de azért vannak még nagyon rossz állapotúak. Sok helyen útfelújításokba botolhatsz, úgyhogy érdemes utánanézni, az útvonalnak, amin menni akarsz.


Az is igaz, hogy sokkal gátlástalanabbul előzgetnek. Viszont pl. a rendőrt szinte minden autós jelzi a fénykürttel, nem úgy, mint idehaza.

Ha rendőrt látsz, akkor tarts be minden szabályt, mert szeretnek büntetgetni, ha látják a magyar rendszámot.


Útdíj: a határtól már kell matrica. Minden főútra és autópályára is érvényes. Biztos lehet neten, nézz utána.

2017. máj. 30. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Matricát vegyél mindenképpen, mert nem csak autópályára vonatkozik.

Ha egy hétre megyek akkor havit szoktam venni, mert jobban megéri.

Legyen pénzed váltva már ehhez!

Ártándnál szoktam átmenni, első benzinkútnál veszem. Petrol azt hiszem a kút neve...

2017. máj. 30. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Szerpentineken éjjel nem a legjobb (marha, birka, szarvas eléd állhat uh csak lassan)


Nappal meg a kamionosokkal lehet szrakodni.


Többit leírták

2017. máj. 30. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
10%
A rohadt szőröstalpúak nem tudnak közlekedni.... ez tény.
2017. máj. 30. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!