Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Fékezéskor remeg a fékpedál...

Fékezéskor remeg a fékpedál és a kormány. A hibát baloldalon elől tapasztalom. Az autószerelőm hozzá akar nyúlni a differenciálműhöz és az automata váltóhoz. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Egy Mercedes-Benz B200 típusú (2007.01 évjárat, CDI, automata, W245) személygépjárművem van. Pár hete vásároltam az autót és egy elég kellemetlen hibát tapasztaltam a használata során. Fékezéskor az autó bal eleje, és a fékpedál remeg. Magasabb sebességről való fékezéskor a rezonancia nagyon zavaró, és ijesztő! Alacsony sebességnél is érzékelhető a remegés, de csak fékezésnél! Gyorsításra az autó semmilyen hibajelenséget nem produkál. Ha a motorféket használom, akkor sincs remegés. Az autószerelőm elvitte a féktárcsát szabályoztatni, de azt mondta a két első féktárcsa hibátlan, még "válla" sincs a tárcsáknak, mert januárban voltak cserélve (fékpofákkal együtt). A szerelőm kicserélte baloldalon a féltengelyt, teljes kerékagyat, féknyerget, és a gömbcsuklót, de a remegés még mindig fent áll. Megcserélte a féktárcsát a jobb és baloldalon, de így is remegett állítása szerint.


Következő lépésként az autó váltóját és differenciálművét szeretné megvizsgáltatni egy szakszervizzel, de a javaslata az, hogy cseréljük ki a teljes váltót, ami több százezres szervizköltséget vonna maga után, nem beszélve a szintén több százezres alkatrészről, amire szükség lenne. Ezt megelőzvén szeretném kikérni a véleményüket, amennyiben ez lehetséges. Sajnos laikusként kell hozzáállnom a kérdéshez, mert az autószerelés távol áll a szakmámtól!

Valaki járt már hasonló cipőben?



2017. máj. 30. 13:04
1 2
 1/15 crudy ***** válasza:
Egy fontis kerdes! Ismered a szerelot es bizol benne? Mert kicserelte gondolom a te penzedbol az auto majd teljes ball elso reszet es ugy tunik feleslegesenn akkor most a difit es a valtot is szepen lebontja csavarokra mindet tuti munkadijert?
2017. máj. 30. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
86%

Futómű beállítás, kerék centírozás volt? Én ezzel kezdeném.

Nem szabályozni kell hanem újra cserélni a tárcsákat.

Ha a baloldal remeg, mi köze a váltónak hozzá???

Szerintem először szerelőt kell cserélni.

Ha nem jön be a váltó csere , akkor a kasztnit is ki fogja cserélni?

2017. máj. 30. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
En is inkabb szerelo cseret javaslok,mert ahhoz azert eleg hülyének kell lenni hogy egy ilyen durva remegest a kocsi komplett bal elejenek kicserelesevel sem tud megoldani.....
2017. máj. 30. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 dellfil ***** válasza:

És mi van a silenttekkel? Ki lettek cserélve?


dellfil

2017. máj. 30. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

crudy:


Apám céges autóit szerelte korábban, de ennek már 10 éve. Én elég szkeptikusan álltam a váltós dologhoz, ezért kezdtem el kérdezősködni. Írtam egy levelet a közelben lévő hivatalos márkaszerviznek is, a válaszukra várok.


bélana:


A futómű beállítást elvégezte a szerelő! Téli gumik vannak még fent, a nyári másik felnin van, új gumikkal, csak még nem volt alkalmam kicseréltetni. Azért akar a váltóhoz nyúlni, mert amikor felemelte a kocsit, ott látott valamit, ami erre adott neki okot.

2017. máj. 30. 13:33
 6/15 anonim ***** válasza:
52%

Ha még egyszer szakmát kellene választani, AUTÓSZERELŐ lennék. Igy átverni a kuncsaftot, csak a totózással és még pénzt is kap érte. Mert addig csak totózott, hol ezt hol azt ki cserélt és csak nem lett jobb.

Azt hogy állapitottátok meg hogy a BAL OLDAL remeg?

Már pedig csak a keréknél kell lenni a hibának.

Ez lehetne a csapágy , féktárcsa, vagy esetleg a gumi centirozás .

De nem a váltó.

Egyébként az is érdekes hogy "elvitte a tárcsát és majd megállapitotta hogy válla sincs". Ezt megállapitani még csak le se kell venni a helyéről.

SZERELŐ CSERE először. !!!

2017. máj. 30. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

dellfil:


Szilentek nem voltak a listán, amit kaptam, de a gömbcsuklót cserélte.


Köszönöm a válaszokat! Megerősítettetek abban, hogy elhozzam az autót tőle, és elvigyem máshova.

2017. máj. 30. 13:43
 8/15 anonim ***** válasza:
Szeretnél spórolni, de így nem fog menni. Amit ilyen kóklernak fogsz fizetgetni, az többszöröse annak, amit egy szakműhelyben kérnek.
2017. máj. 30. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

A gumishoz menj el a nyári gumikkal és előtted centirozzák ki, majd tegyék fel.

A váltóhoz meg ne engedd nyúlni, ha jól szedi fel le a sebességet. "" felemelte ott látott valamit".

Látott valamit? Pénzt néz ki belőled.😃

Na most ez csak fékezéskor jelentkezik vagy menet közbe is????

2017. máj. 30. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Nem feltétlenül a spórolás miatt írtam ide. Megértem ha valami elromlik, ahogy azt is, hogy mindennek megvan az ára. Ha valaki jól végzi a munkáját, nem sajnálom a pénzt, amit kifizetek érte, de amikor megemlítette a váltót elkezdtem gyanakodni.


bélana:


Szépen vált az autó! Hangtalanul, és szinte észrevétlenül. Fokozatmentes automata váltó van az autóban. Kézi módban is szépen gond nélkül veszi a sebességeket. Ez a remegés csak fékezéskor jelentkezik. A kormányon nem érzek semmi remegést menet közben, nem hallok semmi nem odaillőt. Motorfékkel nincs remegés, nem húz az autó se jobbra se balra.

2017. máj. 30. 13:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!