Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Motorblokkba beletört csavart...

Motorblokkba beletört csavart hogyan szedjem ki?

Figyelt kérdés
Adott egy Maruti 800. csupán egy termosztátot akartam rajta cserélni és a marutinál ez úgy néz ki hogy a motorblokk egybe van épírve azzal ahol a termosztát van. Na most ott van egy kis csonk amit 2 csavar fog. Az egyik kijött szépen a másik feje pedig szépen letört. hogy szedem ki a blokkból a csavart? valamennyi kilátszik belőle de sehogy nem akar megindulni.

2017. jún. 1. 11:22
 1/2 crudy ***** válasza:
100%
Torot csavar kiszedo szerszammal
2017. jún. 1. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 JulesTS ***** válasza:

Ha kilog nelole annyi, hogy csofogo kulccsal/patent fogoval ra lehet fogni, akkor gazlampaval korbe kell melegiteni, csavarlazitoval befujni, rafogni es tekerni, aztan elolrol az egesz amig ki nem jon, vagy a tovenel el nem torik. Ha nem lehet megfogni, akkor csavar kihajto szerszammal lehet probalkozni, de nekem azzal meg egyszer sem sikerult...

Aztan van a maceras modszer: 1-es furoval kifurni a kozepet, 2-essel felboviteni, aztan tureszelovel ovatosan addig reszelni, amig a csavar magja tart, ugy hogy a blokkban a menet ne seruljon. A vegen csavarhuzoval es fogoval ki lehet szedni. Egy hosszaban beepitett V6-os kipufogo tocsavarjat (2db-ot) szedtem igy ki. Ket delutanom ment ra, senkinek sem ajanlom...

Aztan el lehet vinni gepmuhelybe is, de azok csak kiszerelt blokkal fognak foglalkozni.

2017. jún. 1. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!