Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi legyen az első autóm...

Mi legyen az első autóm kb.300 ezerből?

Figyelt kérdés

20 éves lány vagyok, és szeretném megvásárolni az első autóm. 18 évesen szereztem a jogosítványom, sajnos egy mindentől távol lévő faluban élek, és megkönnyítené az életem egy autó. Egyetemista vagyok, diákmunkából megkerestem rá már egy részét, viszont nyár végéig még dolgoznék.

Több lesz a végösszeg, mint a 300, de mindig kell tartalék, ezért szeretném 300ból kihozni, átiratás nélkül.


Én Fiat Puntora gondoltam, mert itthon is ilyet vezetek, ehhez szoktam hozzá, kicsi, csajos, könnyű vele parkolni is. :) Viszont nem tudom milyet keressek. Sok hirdetést látok, de kicsit félek laikusként. Általában egész jól néznek ki kívülről, klíma nélküliek, 2000 felettiek.


Kicsit viszont aggódom, mert anyukám puntója 600 volt, és elég sok vele a gond, szóval nem tudom, hogy mennyire megbízható ilyen téren.


Ti mit ajánlotok? Mennyit tegyek félre az egyéb költségekre?


Vagy inkább halasszam el, és többet szánjak rá? De akkor is, kb mennyiért találok jó kis autót?


2017. jún. 4. 18:19
 1/10 anonim ***** válasza:
9%
Ilyen olcsón nem érdemes autót venni, mert amit ennyiért kapsz, arra egy éven bellül ráköltöd a vételár 2-3-szorosát javításra. Azt javaslom inkább vegyél fel egy kis hitelt és vegyél egy 4-5 éveset.
2017. jún. 4. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Persze autóra hitelt 20 éves egyetemistaként! Grat!!👌

Viszont a többibe igaza van fejetlenség lenne ennyiért autót venni csak mert most van egy kis pénzed. Javaslom gyűjts mellé még 6-700000-et és 1milióért már vehetsz egy olyat ami évekig nálad lehet. Egyébként a punto egy fostalicska te is látod akkor minek akarsz olyat?! Te nagyon elvagy tévedve,de megértem mert én is így éreztem hogy mikor leraktam a jogsit rögtön akartam venni egy 4-500000 ftos taligát de hála a joistennek átgondoltam és beláttam hogy ennyit nem ér meg hogy pár honapig menő legyek aztán meg mehet a vasba a kocsi. Így takarékoskodtam és vettem egy milióért egy 70.ooo km-es vw golfot 3 éve nálam van és semmi baja . Megfogod bánni.

2017. jún. 4. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Suzuki Swift 1.3,peugeot 206 8v 1.4,corsa 1.4,mitsubishi colt
2017. jún. 4. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Vagy suzuki swift vagy opel astra/vectra.

A fiatot felejtsd el.

2017. jún. 4. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ahogy előttem írják.

Suzuki Swift, Opel Corsa, Astra F

2017. jún. 4. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"Ilyen olcsón nem érdemes autót venni, mert amit ennyiért kapsz, arra egy éven bellül ráköltöd a vételár 2-3-szorosát javításra"


Apám kocsija kb 200.000 forintos és semmi baja. Lehet hogy költött rá 200 at az utóbbi pár évben de nem 1 év alatt. Én is költöttem rá ennyit 3 év alatt a fél milliós autómra.

2017. jún. 4. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Corsa B, swift jó választás.
2017. jún. 4. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha vársz pár hónapot akkor eladom neked a 2001-es Cliomat ami kb 400at ér és nagyon megbízható.
2017. jún. 4. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

300ezerből szerintem is elsősorban Swiftet érdemes nézni, és nem átgondolatlanul megvásárolni az elsőt, amit mutatnak, ha az problémás, mert a hiresztelésekkel ellentétben az olcsó Suzuki sokszor okkal olcsó.

Vásárlás után még jelentős plusz kiadásokkal is számolni kell, átiratás, kötelező biztositás, szerviz, és a 300ezres autód máris 400ezer fölé ugrott...

Egy rendben lévő Swift viszont sokkal megbízhatóbb, mint azok az autók, amelyekben "modern" elektronika dolgozik. Kevés pénzböl nem szabad csodát várni.

2017. jún. 4. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Hitelt nem tudok felvenni és nem is szeretnék, államilag támogatott képzésen vagyok.


Igazatok lehet, hogy jobban járnék egy Suzuki swiftvel például, csak abból annyira választékos a felhozatal, belefuthatok jóba, rosszba.


Nagyon félek attól, amit írtok, hogy többet kell rá költeni, mint amibe kerül. Nem menőzésből venném, írtam, hogy nagyon kieső helyen lakom, a családi autót nem tudom mindig használni, és amikor itthon vagyok és a városban van dolgom, vagy dolgozni mennék, vagy egyetemre, nagyon jól jönne. Sajnos itt a tömegközlekedés kezdetleges, alig jön naponta pár busz.


Szerintem akkor elkezdek swifteket és corsakat, astrakat nézni. :) És lehet gyűjtők meg hozzá és később ruházok be rá, csak így nagyon nehéz mindent megoldani.

2017. jún. 4. 21:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!