Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » LINCOS kompresszor vélemények?...

LINCOS kompresszor vélemények? (autófényezés)

Figyelt kérdés
Sziasztok! Szeretnék fényezni hobbi szinten. Amit szeretnék vele: homokszórás, szórógitt felvitel, illetve alapozás, és maga a szín felvitele. A kompresszoron kívül milyen tartozékot kell vennem?

2017. jún. 4. 20:46
 1/4 A kérdező kommentje:

Alapigényeim min 50liter. 2,2 kW. 8bar


Ezt néztem ki : [link]


Magára a gépre 80ezernél többet nem szánok. TUDOM, hogy ha egy kocsit kell vele fényezni, többször meg kell majd vele állnom, mert különben túlterhelődik. Ezért csak hobbi szinten csinálom.

2017. jún. 4. 20:57
 2/4 anonim ***** válasza:

Élőben még nem láttam ilyen kompresszort, de akár jó is lehet.

Egy vízleválasztó (csak vízleválasztó, olajzó nélkül!) kell utána, meg ugye tömlők.

A pisztolyok kérdése más tészta, abból kellhet többféle méret, nagyon széles a kínálat, árban is nagy a szórás - ahogy a mondás tartja: az az olcsó amit egyszer kell megvenni, szóval ne a nagyon vacakot, hiába vonzóan olcsó.


Homokszórni/szemcseszórni ezzel a kompresszorral tényleg csak hobbiszinten lehet: nézd meg ugyanezen az oldalon a szemcseszóró eszközöket, ott vannak a levegőigényeik is (legalábbis a ládáknál).

2017. jún. 4. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! A vízleválasztó az miért feltétlenül szükséges, illetve milyen célt szolgál?
2017. jún. 4. 23:17
 4/4 anonim ***** válasza:

Arra szolgál alapvetően amit a neve sugall, illetve egy nyomásszabályzóval egyben szokott lenni.

Azért kell, mert a levegőnek van páratartalma, ami a kompresszor tartályában le tud csapódni, illetve képes a levegő magával vinni és apró foltok lesznek tőle a festett felületen.

2017. jún. 5. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!