Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nem működik megfelelően a klíma?

Nem működik megfelelően a klíma?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Használtam vettem 2006-os 1.3-as Toyota Yaris-t.

Elvíttem klímatisztításra és felöltésre, de mégsem hűtí le az utasteret rendesen. A kompresszor bekapcsol, érezni a hűvösebb levegőt, de 10 perc után sincs hideg.

Az alapjárat klíma bekapcsolásakor kicsit megemelkedik, de gyorsan le is csökken nagyon alacsonyra kb 600rpm-re.



2017. máj. 4. 16:58
 1/7 anonim ***** válasza:
lehet, hogy kevés a gáz a rendszerben vidd el klímáshoz aki megméri a nyomást benne
2017. máj. 4. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Pár nappal ezelőtt töltötték fel, szivárgást nem észleltek.
2017. máj. 5. 05:36
 3/7 anonim ***** válasza:
Lehet hogy ennyire képes a klíma... Hogyha kevés a gáz akkor nagyon hűt meg fagy meg hópihéket csinál,ha sok akkor nem hűt rendesen mert nem tudja kerintetni a port.
2017. máj. 6. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Pollenszűrő nincs elkoszolódva?

Bárhova irányítva a levegőt, ugyanezt tapasztalod?

2017. máj. 6. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

A pollenszűrő is lett cserélve.

A javaslatok alapján a szélvédőre irányítom a levegőt, hogy gyorsabban csökkenjen az utastérben a hőmérséklet, de alig érezni, közvetlenül magamra fujatva érzem a valamennyivel hűvösebb levegőt, de az nem egészséges.

2017. máj. 9. 14:48
 6/7 anonim ***** válasza:

Volt már másik klímás autód is? Mert akkor ahhoz tudsz viszonyítani esetleg. Ha a szélvédőre fújatod, tényleg az a legjobb, viszont akkor érzed legkevésbé a hatását. És igen, még akkor is, ha odakint csak 20-22 fok van. Ha meleged van, mégis jobb kicsit magadra irányítani a levegőt. Az az egészségtelen, amikor 40 fokos külső hőmérsékletről szállsz be, és úgy nyomatod magadra a jeges levegőt.

A klímajavítás után nem mérték meg, hány fokos levegőt fúj a rendszer? Nekem minden alkalommal elmondták eddig, legutóbb most pár hónapja, akkor 4 fokos levegőt mértek.

Még egy tipp, amit mostanában vettem észre. Ha beülsz a felmelegedett autóba, előbb nyilván lehúzott ablakokkal érdemes elindulni, hogy kimenjen a melegebb levegő. De ha bekapcsoltad a klímát, az elején még akkor is érdemes kicsit 2-3 ujjnyira nyitva hagyni az ablakokat, mert a meleg levegő felfelé száll, és így ki is tud menni.

2017. máj. 10. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Ez az első klímás kocsim, de tapasztalatom már van a céges autókkal, Opel Astra, Skoda Octavia, Fabia. Ezeknél szinte jeges levegő jön és percek alatt lehűtik az utasteret.


Klímakarbantartáskor csak azt mondták, hogy ráfért már a feltöltés.

2017. máj. 12. 17:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!