Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen szétvédőtisztító...

Milyen szétvédőtisztító folyadék, stb. van ami eltünteti az apróbb karcokat ideiglenesen az ablakról?

Figyelt kérdés

2017. jún. 6. 13:05
 1/3 A kérdező kommentje:
2017. jún. 6. 13:17
 2/3 anonim ***** válasza:
Én voltam szélvédő javítónál kavicsfelverődést javíttatni, és ott mivel nekem is van néhány hajszál karc az üvegemen mondta a srác hogy azokra semmi komoly vegyszer nincs ami eltünteti azokat. Leginkább a polírozás az ami segít de azt csak akkor vállalják be ha tényleg indokolt, és azt sem sok esetben szeretik mert azt 100% osan tökéletesen senki nem tudja megcsinálni ami azzal jár hogy torzítani fog. Persze vannak olyan karcok amik valójában nem azok hanem szennyeződések és azt egy erős vegyszer lehozza, de ha tényleg karc amibe a körmünk megakad és ha már látótéren belül van azt már műszakin sem engedik át, és akkor legjobb megoldás a szélvédő csere. Én még fél évvel a műszaki vizsga előtt elmentem a vizsgaállomásra megkérdezni a vizsgabiztost hogy ő mit gondol erről a dologról ezekről a karcokról és mondta ha látótéren kívül van és egyáltalán nem látványos karc, hanem maximum bizonyos fényviszonyoknál látszódik akkor átengedi az autót, rá is nézett az enyémre és mondta hogy az semmi. Persze ő is javasolta hogy szélvédő javítónál kell érdeklődni mert lehet meglehet menteni, de ha rizikósnak látják akkor érdemes szélvédőt cserélni. A gyakori autóknál nem olyan vészesen drága.
2017. jún. 6. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Valami videóban láttam korábban, hogy valami viaszos vagy milyen folyadékkal le lehet kezelni és 1-2 hétig sokat javít rajta. Nem csillognak annyira vissza a karcok. Éjjel zavaró, mert megtörik a fényt.
2017. jún. 6. 16:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!