Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Megtelt benzinnel a légszűrő,...

Megtelt benzinnel a légszűrő, meg az olajteknőbe belefolyt 2 liter benzin? (Suzuki gs 500) Hogyan történt?

Figyelt kérdés

a benzincsapot nyomtam át PRI-re, és megtelt minden benzinnel.

Azt hittem hogy a PRI a tartalék.


3 és fél liter olajamból, amikor leengedtem, kb 5 liter benzin olaj keverék lett.


2017. jún. 8. 21:46
 1/4 anonim ***** válasza:

A PRI-nél (PRIMER) "elsődleges, ill. légtelenítő állás" állandóan nyitva van a benzincsap, a vákuumtól függetlenül. Ha sokáig (hetekig, hónapokig,) áll a motorunk, illetve a téli tárolás utáni első indítás alkalmával célszerű indítózás előtt ide állítani a csapot, hogy a karburátor feltöltsön.


Azt hiszem ez elég jó magyarázat arra mi is történt. :)

2017. jún. 8. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Azzal a keverékkel az MTZ még elmegy vagy egy Ifa, szakadt dinnyésmerci. :D
2017. jún. 9. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
De azért ez így veszélyes játék, mert ha nem veszem eszre hogy 5 liter olaj van benne és ugy megyek vele akkor tönkremegy. Mert a több olaj se tesz jót
2017. jún. 9. 08:43
 4/4 anonim ***** válasza:
nem, nem 5 liter olaj hanem 3 és fél liter olaj + 1,5 liter benzin ez a baj. Vagyis az olajod egy híg benzines lötty lett, sokkal sokkal rosszabb kenési tulajdonsággal, vagyis szépen elkopna a motorblokk még ha ugyanúgy 3,5-4 liter körül lenne benne akkor is, mivel kb 20-30% benzin van benne.
2019. okt. 22. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!