Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mercedes-Benz Automata sebessé...

Mercedes-Benz Automata sebességváltó probléma. Nem vált el a váltó, és mindig sportban van. Mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Olyan problémám akadt az 5 sebességes automata váltóval, hogy amikor D-be teszem és elindulok, akkor nem váltogatja a fokozatokat.Ezért le álltam vele a garázsba pihentetni.

Miután állt pár napot az autó, kihoztam hogy megtankoljam. Odafele a benzinkútig teljesen jól működött szépen elváltott minden jó volt.(magától megjavult). Leálltam vele megtankoltam, kijöttem a fekvőrendőrön keresztül a benzinkútról majd utána megint beállt a hiba és nem váltott a váltó.

Tanácsokat szeretnék kérni, hol keressem a hibát.

A szóban forgó autó egy W140-es.



2017. jún. 9. 13:39
 1/9 anonim ***** válasza:
Elektromos hiba.
2017. jún. 9. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Én is arra gondoltam, de azon belül valami konkrétabb?

Lehetséges hogy az EGS modul romlott volna el?


Itt egy videó, ezt csinálja.Üresben kell vele gurulnunk ha pedig lecsökken a sebesség, akkor újra felgyorsítani 50-re ami persze nem igazán tesz neki jót ebben az állapotban.

https://www.youtube.com/watch?v=N6yuuV182Yw

2017. jún. 9. 14:17
 3/9 anonim válasza:
F**za... Hát sajnálom, mert szerintem az egyik legjobb model a mercitől. Az váltóvezérlőről szedjétek le a csatlakozó(ka)t, majd vissza. Lehet csak valami kontakt hiba.
2017. jún. 9. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Ja és előtte üresbe rakd!!!
2017. jún. 9. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Rendben,köszönöm. Most kimegyek a műhelyhez és meg is próbálom, kicsit befujkálom kontakt sprével. Este írom a fejleményeket.
2017. jún. 9. 15:17
 6/9 A kérdező kommentje:

Kilett tisztogatva, multiméterrel rá mértem. Nincsen benne sehol zárlat, utána vissza lett téve, de a probléma nem oldódott meg. Elvittük próbakörre, szép lassan elindultunk 1-et elváltott, utána elkezdtük neki taposni egy kicsit. És már nem akart utána elváltani. Hiába indítottuk újra az autót meg az aksiról a sarut le aztán vissza. Onnantól kedzve már megint búgott a váltó. Az lenne a gyanúm, hogy miútán sportba rakja a váltót onnantól kezdve nem tud elváltani viszont vissza sem tud lépni a normál váltó módra. Hiszen amíg finoman kezeltük a gázpedált addig volt egy váltás.

De ez csak egy feltételezés :D

Ötleteket várok továbbra is, mi lehet a hiba.

2017. jún. 11. 19:00
 7/9 zoltan tanyi válasza:
Menyi km van bene? Nekem sokszor hármasbol nègyesbe nem akar váltani
2017. jún. 11. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
209 ezer kilóméter van benne.Eddig úgy néz ki elvállalta egy szerelő, jövő héten megy le hozzá az autó. Van neki gépe is hozzá. Kíváncsi leszek tud-e valamit csinálni vele.
2017. jún. 12. 16:33
 9/9 nokia 500 válasza:
Helló. sikerült kideríteni mi volt a probléma??
2021. jan. 30. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!