Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért mozog a Fiat Multipla...

Névtelenül nevű kérdése:

Miért mozog a Fiat Multipla váltókar?

Figyelt kérdés

Diesel multiplánk van. Azt szeretném megtudni, hogy másnak is mozdul-e a váltókar gázadáskor illetve motorfékezéskor?

Kérem, azok válaszoljanak, akiknek konkrét tapasztalata van multiplával ebben a kérdésben, vagy azok, akik tudják ennek a lehetséges okait.

Minden motortartó bakot kicseréltem már.

A mi autónkban gázadáskor illetve motorféknél érezhetően és láthatóan oda vissza mozog a váltókar, mégpedig minél magasabb fokozatban van, annál inkább. Egyesben még szinte észrevehetetlen a dolog, a kettes is elmegy, de 3, 4, 5-ben már nagyon zavaró.

Előre is köszönöm.



2017. jún. 11. 19:48
 1/6 anonim ***** válasza:

"Minden motortartó bakot kicseréltem már."


Ezt is kicserélted?

[link]


Ugyanis ez miatt szokott billegni a váltó, aztán szép csendben kinyírja a többi motortartót is...

2017. jún. 11. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Ezt nem ismerem így fel. Azonban 4 bakból csak 3-at cseréltem eddig. A negyedik a kocsi középvonalában van a váltó alatt, az még sanszos.

A motor mem igazán mozog rendellenesen nagyot, ha kézifékkel próbálok indulni.

Érdekelne, hogy másnak is van e hasonló tapasztalata.

Köszönöm.

2017. jún. 11. 22:10
 3/6 A kérdező kommentje:
Meg ha bak lenne, akkor egyesben moccanna a legnagyobbat mert ott a legerősebb a kocsi. De ez pont fordítva, ötödikben mozdul a legnagyobbat és egyesben szinte semmit.
2017. jún. 11. 22:54
 4/6 anonim ***** válasza:

"A kérdező kommentje:


Ezt nem ismerem így fel. Azonban 4 bakból csak 3-at cseréltem eddig. A negyedik a kocsi középvonalában van a váltó alatt, az még sanszos. "


Akkor jól sejtettem ezt nem cserélted ki. Ez az ún. billenésgátló, vagy alsó váltóbak. A felsőkön nyugszik az egész motor+váltó együttes, de ez ami a meló nagy részét elvégzi.


"Meg ha bak lenne, akkor egyesben moccanna a legnagyobbat mert ott a legerősebb a kocsi."


Csak szerinted van így, hiszen első fokozatban a legnagyobb az áttétel, és akkor jut a legkisebb csavaró erő a motorra.

2017. jún. 12. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Van benne valami!

Ki fogom cserélni, és meglátom mit változik.

Köszönöm.

További tapasztalatokat addig is várok. :)

2017. jún. 12. 11:52
 6/6 A kérdező kommentje:

Ma cserélték ki. Nem az okozza, semmit sem változott.

Továbbra is érdekelne multiplások tapasztalata.

2017. júl. 4. 23:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!