Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Derbi Senda jó első motornak?

Derbi Senda jó első motornak?

Figyelt kérdés

Mennyi karbantartást igényel?

Mennyit fogyaszt?

Mekkora a végsebessége?


Ha tudtok jobbat első motornak max 200000ig, akkor figyelek :)



2017. jún. 13. 11:08
 1/7 anonim ***** válasza:
53%

Inkább egy jó Simson.

Nekem van tapasztalatom AM6-al, sokan istenítik, de én csak az ellenségemnek ajánlanám. Mérhetetlen sz*pás volt vele.

2017. jún. 13. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A Derbi motorok nem AM6-tal vannak szerelve, hanem Derbi EBS (2006 után E50B0 blokk), ami így utána olvasva megbízhatóbb mint az AM6.
2017. jún. 13. 13:33
 3/7 Zzzoli ***** válasza:

Az hogy mennyi karbantartást igényel, az a használat és a kora függvénye.

Fog igényelni karbantartást, de minden alkatrész kapható hozzá, a blokk egyszerű felépítésű, logikusan összerakott, ha van egy kis műszaki vénád, otthon mindent meg tudsz csinálni rajta.

Az hogy mennyit fogyaszt, attól függ hogy van-e benne tuning, ha van miféle tuningok vannak benne.

Ha erős full tuning van benne, a fogyi szélsőséges esetben 12 liter is lehet, viszont a harmadik kérdésedre a válasz, olyankor 120-130 is lehet a végsebessége.

Alap esetben 4-5 literrel elmész.

2017. jún. 13. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
nekem 2009-es derbim van gyári a legjobb szerintem terepen is a kategóriájában
2017. jún. 14. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

2010-es derbiről tudok nyilatkozni. Csak a kopó alkatrészeket kell cserélni, fogasztása terepen ~4,4l, vége GPS szerint 13/53-as áttétellel szél és domb nélkül 65 körül van, aztán dombon lefele sikerült vele 80 körül is. A d50b váltó tökéletes, ültem már sok 50-esen, de legjobb. (AM6-ot nem ajánlok, simsont meg méginkább nem.)

Arra figyelj, hogy lehet nagy lesz illetve 200.000Ft-ért nem biztos, hogy minőségileg jót találsz. ha nem gond a helyedben várnék egy kicsit és ~230-250.000 körül nézegetni.

2017. jún. 27. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Legjobb kezdő motor. 2 éve, 15 évesen vettem Sendát első motornak. Viszonylag gyorsan hozzászoktam a váltáshoz, kezdőként a gyorsulása és sebessége bőven elég. Elég sokat terepezek vele, simán megállja a helyét. (nyilván csak ameddig kezdő vagy) Ma már egykerekezni és stoppiezni tanulok a Sendával.
2017. júl. 6. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Kezdőmotornak nem tudnék jobbat mondani, amennyiben nem robogózni akarsz vagy szocimotorozni, most vagy a későbbiekben (pl. simsonról->etz)

2001-es Sendám van, 195 ezerért vettem, de szerencsére egy szinte teljesen tökéletes állapotút találtam, mondjuk kicsit sajnálom, hogy nincs mit bütykölni rajta ;)

Sokat kell váltogatni az tény, de vele nagyon jól meg lehet tanulni

2017. júl. 6. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!