Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lada 2107 gyári motor hengerfe...

Lada 2107 gyári motor hengerfej síkolás, lehetséges?

Figyelt kérdés

Lada 2107be gyári 1500-ös motorban lehet a hengerfejből síkolni? És ha igen akkor mi az eredmény?


A hangja nagyobb Lesz?



#motor #gyár #Lada #hengerfej #gyári #gyári motor #síkol
2017. jún. 14. 06:41
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
44%
A hangja? Miért lenne a hangja nagyobb ettől? Ez nagyon dedós kérdés így korán reggel! :)
2017. jún. 14. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
32%
A leömlő utan vagd le a kipufogot...attol nagyobb hangja lesz!A sikolastol nem!Annak meg szeria motoron nincs is semmi ertelme.....max akkor ha vetemedett a hengerfej es par tizedet tenyleg le kell venni hogy ujra sík legyen!De ha ezzel akarsz tuningolni felejtsd el
2017. jún. 14. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:

Van értelme széria motornál is, a sűrítési viszonyt lehet vele növelni. Gyárilag ez 8,5-8,8:1, széria vezérműtengellyel el lehet menni úgy 9,5:1-ig, de ekkor már szinte kötelező a 100-as benzin használata (esetleg benzin+E85 keveréke, vagy benzin+adalék). Ilyen módosítással a motor károsanyagkibocsájtása és teljesítménye nő, távolságra vetített fogyasztása és élettartama pedig csökken.

Maximális síkolás, ami még biztonságos az 1,5 és 2 milliméter között van, felette erősen ajánlott megtámasztani a víztereket.

2017. jún. 14. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
32%
Biztos nagyon sok értelme van annak,hogy a széria motort szétsíkold.....nyersz vele kb 5lóerőt vagy még annyit sem......cserébe csak 100-as benzinnel fog normalisan menni,alítgathatod az alapjáratot hogy egyaltalan legyen,hosszú távon meg kinyírod az egesz motort és az önindítót is cserelgetheted fél évente.......nice!!
2017. jún. 14. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
Gyári állapotú motor is ugyanúgy tönkre megy, mint az emelt kompressziójú. Én 9,4:1 kv-val jártam az előző Ladámmal, 78 ezer kilométer volt a motorban felújítás és átalakítás után mikor eladtam. Ennyit biztosan kibír, az önindító is jó volt még. Az élettartam mint írtuk, biztosan csökken, de nem drasztikusan.
2017. jún. 14. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
61%
Na de a kérdezőnek az a fontos, hogy a hangja nagyobb lesz-e? Ez létkérdés egy Ladánál! :)
2017. jún. 14. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
44%
Gondókoggyunk Béláim! Ha le van szedve a hengerfejből a kompresszió növelése miatt (100-as benzint mennyire szeretsz tankolni?) akkor elmegy a vezérlés, mert a veztengely is közelebb lesz a főtengelyhez, ezt a normál vezérlés nem tudja kompenzálni, csak "fokolható" vezérműkerékkel lehet utána menni.
2017. jún. 14. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
A helyzet az, hogy nemsoká veszek 1 saját Ladát. És úgy terveztem hogy nagy hangot akarok neki. Veszek majd alá egy 60-ad Vajner dobot. De nekem az még kevés és nem elég nagy a hangja. Gondolkoztam azon is hogy veszek még rá sport légszűrőt. Noss?
2017. jún. 14. 12:02
 9/22 anonim ***** válasza:
0%
Nos,te most vagy teljesen sík vagy,vagy egy idétlen troll......esetleg mindkettő!
2017. jún. 14. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Nem kell arra sportlégszűrő, körbevágod a gyári tetejét, azt hörög majd mint állat!
2017. jún. 14. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!