Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lehetséges, hogy levegős lett...

Lehetséges, hogy levegős lett az üzemanyag rendszer?

Figyelt kérdés
Kevés volt a gázolaj az autómba(2006-os Peugeot 407 sw diesel).Azt írta ki hogy 130 km-re elegendő. Nem indult be,azután töltöttem bele 5 litert,majd nehezen beindult. Utána tankoltam bele kb 25 litert,nem használtam 2 napig és utána már nem tudtam beindítani
2017. jún. 11. 17:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Természetesen lehetséges, ahogy ezer más dolog is lehetséges.


Ha bővebb információt szeretne kapni, kérem álljon a járművel a monitorra és erősen koncentráljon a hibára, amíg távdiagnosztánk dolgozik.

2017. jún. 11. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Normális és hasznos válaszokat várok. A provokatív válaszokra nem vagyok kíváncsi.
2017. jún. 11. 17:53
 3/11 anonim ***** válasza:
Sokminden lehetséges. Mondjuk az pont nem amit írsz.
2017. jún. 11. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nem benzint töltöttél bele?

Levegős biztos, hogy nem lett, ha nem fogyott ki teljesen.

2017. jún. 11. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
A kevés gázolaj miatt felkapott retek eltömítette az üzemanyag szűrőt.Ezt kicseréled,légteleníted és valószínűleg meg is javul.
2017. jún. 11. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Elő szokott fordulni, sokszor szervízzel végződnek az ilyen "kifogyott a gázolaj" történetek.
2017. jún. 11. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"A kevés gázolaj miatt felkapott retek eltömítette az üzemanyag szűrőt."


Ezt kifejthetnéd bővebben. Hogyan "kapja fel" a retket ha mindig ugyanonnan szívja az üzemanyagot a szivattyú? Vagy netán úszik az üzemanyag felszínén és a szinttel együtt süllyed a szívócső?

2017. jún. 11. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Pucoló, itt válaszolj, ne privátban!



""A kevés gázolaj miatt felkapott retek eltömítette az üzemanyag szűrőt." Ezt kifejthetnéd bővebben. Hogyan "kapja fel" a retket ha mindig.."

Az üzenet szövege: Igen.A kevés gázolajban is és a sokban is lehet lebegő és leülepedett retek az idő múlásával.Lecsökken a szint és kisebb térfogaton gyűlik össze ami úszkál.Innen már nagyobb eséllyel kap fel annyit,hogy egy valamennyire eldugult szűrőt úgy elzárjon,hogy ne jusson át rajta kellő mennyiségű üzemanyag."

2017. jún. 11. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Igen kifejtem.A kevés és a sok gázolajban,benzinben is lehet lebegő és leülepedett retek az idő múlásával.Ha kevés az üza akkor ez a térfogat csökkenésével jóval kisebb területre koncentrálódik.Innen már nagyobb eséllyel kap fel annyit,hogy egy már majdnem eldugult szűrőbe,hogy az az éppen kellő mennyiséget sem tudja már a szivattyú szállítani a normál működéshez.Miért írják a szűrő kilométerhez kötött cseréjét az autógyártók?Miért kell a szűrő?Ha tudod, akkor azt is tudod,hogy előbb vagy utóbb el is fog tömődni,pedig a búvárcső le sem ér közvetlenül a tank aljára.
2017. jún. 11. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Van még valami óhaj-sóhaj 7-8 as egyazon okoska?
2017. jún. 11. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!