Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha utassal megállítanak,...

Ha utassal megállítanak, milyen büntetésre számíthatok?

Figyelt kérdés

Tavaly márciusban lett meg az első nemzetközi jogosítványom.

Ha motorral viszek egy utast, és megállít a rendőr, milyen büntetést adna?


2017. jún. 14. 16:36
 1/4 anonim ***** válasza:

Attól függ milyen motorral és hol!?

Unokaöcsémet csak szóban figyelmeztették annó, mert a Simsonnal vitte a szomszéd "kislányt" egy kört a faluban. Akkor még csak "AM" jogsival.

"Ejnye, ejnye, legközelebb nem szeretném meglátni" - ezzel el volt intézve.


Viszont emlékeim szerint 30 000Ft is lehet a büntetés, de nem vagyok benne 100%-ig biztos.

2017. jún. 14. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%
börtön
2017. jún. 14. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nagymotorral, jogsim van hozzá. Csak a 2 év nincs meg.

Azt a részét nem értem csak, hogy 2 év nemzetközi jogosítvány kell hozzá. Csak nem értem miért.

Mert ha valaki 18 évesen megcsinálja az autóst, 24 évesen az A- t, akkor egyből vihet utast. Ugyan úgy az első alkalom lesz neki, nem lesz tapasztaltabb a motorozásba.

2017. jún. 14. 17:06
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha kötekedő akkor megbüntethet, de nem biztos hogy nézi a jogsi megszerzésének időpontját.

A 2év az azért jogos, mert legalább van forgalmi tapasztalatod és nem azzal kell törődnöd, hogy hova kell váltani vagy épp hogy nem kell eldőlni.


Én 5éves B jogsi után csináltam meg az A korlátlan kategóriát és tulajdonképpen csak a motor kezelését kellett megtanulni, mivel a forgalomban már van annyi rutinom hogy megvolt hogy milyen szituációban mit kell csinálni hová kell sorolni stb...

Úgy hogy ekkor ültem 1x motoron még így is sokkal könnyebb és stresszmentesebb volt az A-t megcsinálnom mint anno a B-t.

2017. jún. 14. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!