Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Motor csere papírozás?

Motor csere papírozás?

Figyelt kérdés

Volt aki azt mondta hogy terveztetnem kell meg még sok mindent el kell intézni ahhoz, hogy az autómban motort cseréljek. De az alábbi oldalon semmi ilyesmit nem ír és az egész pár ezer forint. Akkor most hogy van ez?

(1.6 td helyére menne 1.9 tdi)


[link]


2017. jún. 15. 22:53
 1/3 anonim ***** válasza:

Vannak olyan autók pl. Astra H 1.9CDTi, melyben a motorkód csupűn ennyi: Z19DT. Ez számos autóban ugyanaz pl. Zafira B, Vectra C ...stb. Ezt a motor simán átteheted a tiedbe / cserélheted másikra anélkül, hogy okmányirodában papíroztatni kéne.

Amúgy ha a klasszikus, hosszú sorozatszámú motorazonosítód van, akkor azt az okmányidorába kell bejegyeztetned a forgalmiba! DE! Csak sé kizárólag típusazonos motor lehet, ennek meg kell felelnie a szabványnak!

2017. jún. 16. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ez az amit nem egyszerű elintézni ilyen esetben:


"- a közlekedési hatóság által kiadott átalakítási engedély és Műszaki adatlap,"

2017. jún. 16. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Típusazonosnál még könnyebb, de nem azonosnál kb lehetetlen megkapni az engedélyt rá! Hatalmas pénz és visszadobják... Tudom, végigcsináltam, vagyis elindultam rajta, szenvedtünk vele,így a vége az lett, hogy inkább vettem egy olyat egy olyat amibe papírral belement a motor gond nélkül. Amennyit ráköltöttem, simán megvehettem volna azt rajta elsőre.
2017. jún. 16. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!