Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek az Ecoboost...

Szerintetek az Ecoboost motorok megérik a gyártó által becsült 250 ezres élettartamot?

Figyelt kérdés
2017. jún. 16. 09:42
 1/9 anonim ***** válasza:
Igen, ha nem hanyagolják el őket és ésszel használják, még többet is.
2017. jún. 16. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha jól sejtem ez kis köbcentis turbó benzinmotor. Ezeknél teljes mértékben a felhasználón múlik a várható élettartam. Olajcsereperiódusok pontos betartása, hidegindítás után üzemi hőfok eléréséig nem pörgetni, autópályázás után nem egyből leállítani, hanem hagyni visszahűlni.
2017. jún. 16. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Azért ez az "Ecoboost motorok" elég tág fogalom, kezdve az 1.0 literes háromhengerestől a 3,5 literes V6-osig...

Egyébként egyetértek az előttem szólóval, megfelelő karbantartás mellett miért is ne?

2017. jún. 16. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A főjavítás nélküli futásra mondják hogy 240 ezer km. 240 ezer km vagy 10 év után biztosan meg kell bontani a motort vezérműszíj csere miatt. Valamilyen spéci olajban futó szíj van bennük. Szerintem az Ecoboost csak annyira tartós mint bármelyik másik motor.
2017. jún. 16. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem sokkal többet is.
2017. jún. 16. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Jé, te John_McClane!

Te mindenhol ott vagy? A napokban néztem hogy az utóbbi időben az összes "atomerőmű, atombomba, Csernobil" témákban mindig kommentelsz valamit.

Ismerős volt ez a felhasználói név, most esett le, hogy innen. :)

2017. jún. 16. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ő mindenhol ott van. Sőt, mindenhol IS.


Amúgy: 250e km-t átlag felhasználó hány év alatt rak bele? 10? 15? 15 éves korában már minden lerohad. Addigra már olcsón lesz hozzá turbo, kuplung és hajtókarcsapágyak. Kicseréled, megy is tovább.

2017. jún. 16. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem IS vagyok ott mindenhol IS, csak itt meg ott :D
2017. jún. 16. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem olyan sok az a 250ekm! Ha valaki használja és nem csak a garázsban áll, vagy nem csak a 3km-re lévő óvodába és a 4km-re lévő teszkóba futkos vele, akkor 10-12 év alatt simán összejön.

Egy 10-12 éves autó már nem fiatal, de azért általában még közel sem a bontóba való csotrogány.

2017. jún. 17. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!