Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Magyarországon miért jellemző...

Magyarországon miért jellemző sokak körében ez a "technikaellenesség"?

Figyelt kérdés

Arra gondolok,hogy sokan nem örülnek neki,hogy az autók egyre "okosabbak".


Amikor a 2000-es évek elején valamelyik francia gyártó bevezette a kulcskártyát, rádióhullámos kulcs nélküli indítást és ajtónyitást, sokan rémeket láttak,hogy mi ez, elfog romlani, rossz...stb

Így 2017-ben viszont maga a slusszkulcs olyan "old schoolnak",múltszázadinak tűnik.


Nem kell a zsebedben,táskádban kotorászni a kulcs után, ha megfogod a kilincset már nyitja is.Különösen akkor praktikus,ha tele vannak a kezeid.


De, megemlíthetnénk még a fedélzeti funkciókat is, amit én szeretek azaz üléshűtés.NAgyon jól kiegészíti a klímát.



Sok ember, ezen a fórumon is "úri huncutságnak" tartja ezeket a funkciókat egy autóhoz és visszasírja a Ladákat.A Ladák közel nem voltak nem olyan megbízhatóak, mint mondják, továbbá a gyatra teljesítményükhöz,rossz menetteljesítményükhöz képest a fogyasztásuk indokolatlanul magas volt.


2017. jún. 16. 17:31
 1/3 Beviz Elek ***** válasza:
83%

Nem tudom hogy írhatok-e Magyarországon kívülről, de az én véleményem:

Nem élvezek el ettől a kulcskártya meg mindenféle érzékelős, nyomogatós indítástól, jobban szeretem a kulcsot. Kinézetre egyébként a bicskakulcs tetszik legjobban. Nem csak a több hibalehetőség, használni is jobban szeretem a kulcsot.

Ülés hűtés-fűtés: nincs rá szükségem, kinyitom a napfénytetőt és élvezem a jó időt. Van klíma a kocsimban, most az a terv hogy kiszedem az egészet.

A Ladákig nem kell visszamenni, de nekem ez az új kávéfőzős, kormánymelegítős, hűthető-fűthető masszázsos üléses trutyi sem kell. Szeretek vezetni, szeretem az egyszerű és megbízható dolgokat, nem kell helyettem mindent megcsinálni és kényeztetni hogy nyugodtan csípkedhessem a fitymámat a dugóban.

2017. jún. 16. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az valóban benne van, hogy több elektronika mellett még több a hibalehetőség.

De a többséget szerintem inkább csak nem érdekli a dolog.

2017. jún. 16. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az emberek félnek az újításoktól, és Magyarország különösen konzervatívnak számít ilyen szempontból is. Sajnos ez van, benne van a kultúránkban. Meg a magyar embernek alapból semmi se jó, ez a kiindulási pont. Nem rosszindulatból mondom, én is magyar vagyok, de ilyenek vagyunk na.
2017. jún. 17. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!