Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi történne ha a kocsit...

Mi történne ha a kocsit pl.120km/h sebességnél hirtelen rükvertzbe raknank?

Figyelt kérdés
A negatív kommentek elott, elmondom, hogy csak gondolkoztunk rajta barátommal es erdekel. Előre is koszi:)

2017. jún. 17. 18:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehetséges berakni rükvercbe.
2017. jún. 17. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Mennyi a max sebesség amiben belehet?:) (koszi a választ)
2017. jún. 17. 18:54
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudnád berakni.
2017. jún. 17. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk a 0 km/h megfelel maxnak?
2017. jún. 17. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Kb. 5 km/h-nál még beveszi a rükvercet, de már akkor is recseg-ropog.
2017. jún. 17. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha esetleg szinkronizált a hátramenet (szerintem nincs ilyen...), akkor nem tudnád betenni. Ha nem, akkor a legfinomabb húzásra is fertelmes daráló hanggal figyelmeztet, hogy nem kéne. Tudom, mert reteszelés híján volt hogy ötből négy helyett hátramanet felé sikerült húznom a váltókart.

Ha nekiállnál erőből, akkor ledarálna pár fogat/körmöt a váltóban, amik befeszülve valahol két fogaskerék közé esetleg blokkolnák a kihajtást, és vagy törne a féltengelycsukló, vagy megblokkolt első kerékkel elszállnál a fenébe.

2017. jún. 17. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
9%

Nem tudod berakni. Ha mégis összejön:

-szétrobbanhat a váltó

-a motor is tönkremehet, a hirtelen érkező extrém nagy fordulattól, a dugattyúk a szelepekbe ütköznének, minden szerte széjjel menne

-ez mind kisebb gond, de akkora motorfék hatás jönne létre (meg ugye rükvercben fordítva kéne forogjanak a kerekek), hogy minimum blokkolnának a kerekek, és ahogy írták, elrepülnél a mezőre, jobb esetben.

2017. jún. 17. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem anno az 1200 Ladát próbáltam 30 éve úgy ,hogy tudtam mivel jár ez ,de volt hozzá egy másik váltó és minden otthon.Na, a próbával odáig jutottam 4.ben 70km/h-nál,hogy sikerült betenni hátramenetbe többször is,de a kuplungot ne engedtem rá,mert gyorsan meggondoltam magam, még sem volt kedvem váltót cserélni.A többszöri próba azért volt,mert az első alkalom sikerének megörültem,hogy még sincs baj,de meg is gondoltam magam a kuplungal kapcsolatban.Nem is reccsent a váltó,csak kattant.A Fordomnál már alig mozgásnál is előre nem igazán veszi,csak nagy reccsenéssel.Ez is egyszer volt csak,mert nem vártam meg még teljesen megáll.
2017. jún. 17. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 crudy ***** válasza:
45%
Haha mind tevedtek. Vagyis felig meddig. Tenyleg ugy van megcsinalva ma mar a valto h ne tudd ezt meglepni. Tenyleg csunya dolgokat tud muvelni a valtoban. De egyebkent ez egy olyan kerdes amit ha beirsz google be vagy youtube talan angolul akkor kepi es hangi reprezentaciot lathatsz az egeszrol. En lattam is. Valami nagy pickup volt es a csavo olyan 50-70nel becsapta rukvercbe es a gep vette az akadaly. Elkezdett visszafele forogni a kerek, fustolt mint az allat es megallt majd elindult hatra. Itt volt vege a videonak, a valto cseret mar nem vettek fel.
2017. jún. 17. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
66%

https://www.youtube.com/watch?v=WjMcH6GEPAA


Nem 120-al és egy elég erős hajtásrendszerű gépezet. Egyszerűbb személyautó nem biztos hogy kibírná törés nélkül.

2017. jún. 17. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!