Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Találkozott már valaki olyanna...

Találkozott már valaki olyannal, hogy az autó hátsó hídja el volt csúszva, és a hátsó kerekek nem egy nyomvonalon voltak az elsőkkel?

Figyelt kérdés
Az autó hátsó hídja el van tolódva a bal oldal irányába. Valószínűleg törve volt minimálisan a kocsi. Ezzel mit lehet tenni? Mennyire bonyolult, költséges a helyreállítása? Valaki foglalkozik ilyennel? Sajnos a bal oldali kerék a széles gumik miatt időnként minimálisan beleér a kasztniba.

2017. jún. 18. 09:37
 1/6 anonim ***** válasza:

Én olyannal találkoztam, hogy az ún. "kutyacsontokban" ki voltak kopva a szilentek, és azért állt "keresztbe" a hátsó híd.


No persze mivel titkos az autód típusa, egyelőre ennyi...

2017. jún. 18. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Peugeot 206-ban picit tudott dőlni,ha a hátsó híd megadta magát :)

Nem életveszélyes,csak gyorsabban kopik a gumi meg nyikorog.

2017. jún. 18. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekem elcsúszva nem volt, de egyszer történ velem olyan, hogy a parkolóban volt egy kivágott fa tuskója, ami a betonból kiállt kb 10-15 centire, és abba akadt meg a híd és el is görbül, és a hátsó kerekek nem voltak párhuzamosak utána. Bontóban vettem egy hidat, és kicseréltettem.

Amúgy a tuskó fölött sokszor átmentem, de egyszer beültünk négyen nagy csomagokkal, és nagyon leült a hátulja. Én rutinból mentem, aztán egyszer megállt az autó, mintha egy betonfalnak mentem volna 20 km/h-val.


Szerintem menj el egy futómű beállításra, ott bemérhetik a hátsó kerekeket is. Talán egy híd csere segíthet, vagy egy komolyabb karosszérialakatos műhelyben egy húzatópaddal helyrehúzathatják a deformációt, ha az alváz van megcsavarodva.

Nem tudsz semmit az autó előéletéről? Mióta van nálad? Gumik egyenletesen kopnak, vagy az egyik széle jobban kopik? Nincs ültetve? Megfelelő méretű kerekek vannak az autón? Sokan hajlamosak 2 collal is nagyobbat tenni rá.

2017. jún. 18. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
78%
Autópályára mindenesetre ne nagyon kívánkozzál vele.
2017. jún. 18. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm a gyors válaszokat! :) Hármas Golfról van szó.


Szilenteket tavaly év végén cseréltem, az is sokat segített rajta (előtte tömör Audi TT szilentek voltak benne). Ültetve van az autó 6 centit, nyilván ez sem segít rajta. :D Egyébként ettől függetlenül nem kéne feltétlen beleérni a perembe, mert nincs nyomtáv szélesítőm. A kerék 17"-os 195/40-es gumikkal. Egyébként a gumik nem kopnak félre, én vettem rá, vadiúj rajta, pár ezer km van benne. Az autó kb. másfél éve van nálam, de igazából csak a nagyobb kátyúk vagy útburkolati hibáknál ér bele kb. 1 másodperc erejéig, tehát ha egy baromi nagy huppanón megyek át.


Én is azon gondolkodtam, hogy húzópadon tudják-e javítani ha az alváz nem okés, vagy karosszériás segíthet-e rajta.

2017. jún. 18. 11:30
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell ahhoz nyomtáv szélesítő, hogy beleérjen a kerék a sárvédőbe. Épp elég az ültetés és a szélesebb felni. Esetleg ilyen gumik cseréje segítene valamit rajta:


[link]


Lehet, hogy ez öregedett el, és nem képes már ellátni a funkcióját. Nézhetsz jobb minőségűt is, ezt csak a példa kedvéért linkeltem be.

2017. jún. 18. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!