Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kitörik a kerék?

Kitörik a kerék?

Figyelt kérdés
Mennyire életszerű ez? Rallykban néha látni hogy kitörik a kerék,persze nem hétköznapi eszközként használják,de azt gondolnám hogy meg is van erősítve. Egy hétköznapi kocsi kereke kitörhet egy kanyarban? Honnan lehet tudni hogy el van e gyengülve az a része?
2017. jún. 18. 22:33
 1/9 anonim ***** válasza:

Van olyan extrém erőhatás, aminél kitörik, persze. Pl egy balesetnél simán kitörik.

De láttam már olyan régi Swiftet, aminek úgy el volt rohadva a futóműve, hogy egy sima kanyarban kitört az egyik első kereke. Szóval ha szét vannak rozsdásodva a lengőkarok, gömbfejek, kormányösszekötő, stb. akkor még extrém erőhatás se kell.

"Honnan lehet tudni hogy el van e gyengülve az a része?"

Szemrevételezéssel.

2017. jún. 18. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
a lengőkarokat és a gömbfejeket cserélni szokták időközönként nem? Nem tudom hogy mik ezek amúgy :D Csak volt hogy pont belegondoltam,hogy ugye viszonylag dinamikusabban mentem egy kanyarban és ráadásul még az út is szar volt hupnis...
2017. jún. 18. 22:56
 3/9 crudy ***** válasza:
Az átlag felhasználók is észreveszik amikor már annyira vészes a dolog. Annak már komoly hangja van. Ha valamilyen összekötő alkatrész ami gumiból van akkor az kopog, ha rozsda akkor nyikorog. Csak akkor tud kitörni átlag felhasználás közben ha a tulaj nem akar tudomást venni arról h csúnya hangja van az autónak. Arra fogja h nem ért hozzá, honnan kéne tudnia, egyszer már kifizette az autót akkor minek fizessen még mindig érte, azt hittem az normális és egyéb kriminális ostobaságok. Tehát a végletek.
2017. jún. 18. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Utcai autóknál ez nagyon ritka.

Általában van előjele, ha valami probléma van a futóművel. Rázkódás, jobbra- vagy balrahúzás, nyikorgás, stb.


Viszont karamboloknál sokszor előfordul, hogy kiszakad a kerék.

2017. jún. 18. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 JulesTS ***** válasza:
Regen tobbszor elofordult, hala a rossz anyagminosegnek es a hanyag tulajoknak. Ladaknal altalabab az elso futomu adta meg magat, ha a kopogo gombfejet nem csereltek idoben. Faros Skodanal meg a feltengely vege torott el minden elojel nelkul es a hatso kerek onallositotta magat. Ilyen tortent velem is, szerencsere lassan kanyarodtam, igy csak dobott egyet a hatulja es lenduletbol meg sikerult a jardara egy kocsibealloba felgurulni (abba meg most is rossz belegonfolni, hogy egy oraval az elott orszaguton kanyarogtam vele 90-nel...). Mostanaban ilyenek nincsenek, a kopogo futomu alkatreszeket meg lehet hallani es altalaban olyan idegesito hangjuk van, hogy a tulajdonos elobb-utobb elviszi megjavittatni.
2017. jún. 19. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
simán kitörhet a helyéről a kerék. De lehet, hogy a tőcsavarok törnek el és a kerék szakad le. Amit a raliban látsz, az nem kitörik a kerék, hanem kiütik alóla a futóművet. Sok esetben ezek a sérülések rosszabbul néznek ki, mint amennyire drágák, vagy nehezen javíthatóak.
2017. jún. 19. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Régi fajta, hosszú Ford Transittal én is elhagytam a hátsó kereket, a fél futóművel együtt, egyenes úton. Mondjuk annak az autónak az állapotáról inkább ne beszéljünk.
2017. jún. 19. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
de ilyeneket gondolom műszakin néznek azért?Tehát nem hiszem hogy átengednek egy olyan autót műszakin aminek van erre utaló jele...?
2017. jún. 19. 15:35
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem lehet mindent előre látni. Illetve 2 év alatt sokat romolhat az autó állapota. Nameg vannak a műszakin is dolgok, ha érted mire gondolok :D
2017. jún. 20. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!