Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Megéri Ausztriából autót/motor...

Megéri Ausztriából autót/motort venni? Kb. hány % -kal olcsóbbak mint itthon?

Figyelt kérdés
Főleg saját tapasztalatból beszélők véleményét várom. A válaszokat köszönöm!

2017. jún. 21. 23:25
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Semmivel sem olcsóbbak...sőt!De hat ez ilyen,a jó mindenhol drága,azt mindenhol meg kell fizetni!

Persze keringenek történetek a piaci ár töredékéért behozott makulátlan autokrol de ez mind tündér mese!Ami kinnt olcsó az szar is és/vagy csilliárd km van benne,amit a nepper apropenzert megvesz(mert az ilyennek viszont semmi értéke nincs az osztrák szemében,és inkább fillérekért eladja csak ne neki kelljen vele kinlodni)aztan kiporszivozza,agyig fújja szilikonnal,visszatekeri az orat a magyar szemnek kellemes 120-150 ezres állásra és már kész is a megkímélt,frissen és folyamatosan szervizelt női tulajos nem dohányzó osztrák 70éves vak ügyvédnő frissen behozott hibátlan alpesi levegőn mevelkedett autója!

2017. jún. 22. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Bizony, ez sajnos így van, mint amit az előttem szóló írt.

Kint nem arról híresek az autótulajdonosok, hogy megkímélt, alig használt autó.... Ők használják agyba-főbe, elvégre az autó azért van. A kötelező szervizeket márkaszervizekben megcsináltatják (azon nem spórolnak), de km van bennük rendesen, ami a határhoz érve valahogyan eltűnik. Hamarosan vége a nepperkedés ezen részének, mert a behozott autókat is kell eredetiség vizsgáztatni és ott bizony szerepelni fog a km-óra állása is.

Eddig mi történt? Kiment egy ecsetfejű nepper Ausztriába, megvette aprópénzért az osztrák autóját, visszatekerte az órát, kitakarította, ablakról az érvényes matricát óvatosan leszedte és felragasztotta a saját autójába, alufelnit és tartozékokat nem adja hozzá, külön eladja mert az is pénz, aztán a kint ELŐRE kitöltött adásvételivel eladja neked úgy az autót, hogy az ő neve sehol sem szerepel, mintha nem is tőle vetted volna, így már nem is tudod érvényesíteni a törvényben meghatározott 1 évig a szavatosságot!

NÉVRE ÍRVA ---- előszeretettel hirdetik így az autókat, de miért? Mert egyszerűbb feketén műszakit csináltatni rá és lepapírozni, csak hogy ne kelljen az ő nevére / kereskedésére venni az autót. Mindenki így csinálja, minden 3 háznál ezért vannak behozott autók. Nagy pénz, kis befektetéssel, de remélem hamarosan vége ennek a fantom nepperkedésnek.


És végül említeném meg azokat a behozott autókat, amik árvízsújtotta helyekről származnak: elektronikát megtisztítja és újszerű, garázsban tartott, nem dohányzó, hölgy tulajdonostól máris eladó. Soha nem értettem, hogy miért jó, ha női tulajtól vennél... Bocsánat hölgyeim, de án pont nem venném női tulajdonostól ismerve pár közeli ismerős vezetési és parkolási stílusát :) Szóval nálam ez hátrány, nem előny!

2017. jún. 22. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, de sajnos rosszul tettem fel a kérdést! Saját testvérem hozná be nekem (kint dolgozik), neppereket kikerülve, és itthon íratnám át. Ebben a megvilágításban megérné? Egy ugyanolyan márkájú, típusú, állapotú autó/motor mennyivel olcsóbb kint, mint itthon?
2017. jún. 22. 10:11
 4/16 anonim ***** válasza:

A megvilágítás ugyanaz. Amit a nepper kint olcsón megvesz, az a leírtak szerinti autó. Te is azt kapod meg, csak ő még olcsóbban szerzi meg. Ő ezt kiglancolja és haszonnal árulja, mert ebből él. De attól még az autó ugyanaz. Az osztrákoknál a korrózió nagy probléma, erre figyelj. Főleg öregebb autókat azért lehet olcsóbban venni, mint itthon, mert ugye a kinti fenntartása kezd aránytalanul sokba kerülni és ugye hamarabb engedheti meg magának az osztrák az újabbat, mint a magyar. A bontó meg vagy 500 EUR-ért veszi be a vackaikat, ezért ha elad egy már használni nem kívánt autót 200 EUR-ért, akkor 700-at nyert a bolton.

Ha kint van a tesód, ő esetleg kéz alól találhat jó vételt. Ami nem azt jelenti, hogy a legolcsóbb, hanem azt, hogy legalább az állapota jobb, mint az itthon kb annyiért kínáltaké.

2017. jún. 22. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Nem tudon mi nem volt érthető az első 2 valaszban de akkor probaljuk meg újra!

Eleve nem értem hogy miért KELL valaminek olcsobbnak lenni ha kintről hozod?!?Nyilván van olyan is,de mint leírtuk az szar!Ha jót akarsz az mindenhol drága!Mindegy hol veszed,meg ki veszi!


Ja még annyit,hogy:


A ritka dolgok drágák. A versenyló drága. Az olcsó versenyló ritka. akkor az olcsó versenyló drága?

2017. jún. 22. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nyilván azért tőletek kérdeztem, mert én laikus vagyok a témában, ti pedig nem. Megértettem, hogy az osztrák nepper is ugyanolyan szélhámos, mint a magyar nepper. Tehát az a biztos, ha kéz alól veszem kintről, és nem kereskedésből. Egy igazi osztrák háziasszony nem fogja agyig szilikonozni, vagy visszatekergetni az órát, így jobban észrevehetőek lesznek a hibák. Ezt így jól gondolom? Igazán jó kocsira nincs pénzem, de nem mindegy, hogy 1000 euroért, vagy 2500 -ért kapom ugyanazt az Opelt.
2017. jún. 22. 12:30
 7/16 anonim ***** válasza:
Remelem egy szutyok 1000 eurós opellel kapcsolatban semmilyen elvarasod/tévképzeted nincs,legyen szó barmrlyik tipusarol........illetve egy ilyen ertektelen lomot behozni meg lapapirozni kinlodni vele stb,ugy őszinten minek?!?
2017. jún. 22. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Azért 1000 euróban gondolkodok, mert nincs 6000 euróm autóra. Tisztában vagyok vele, hogy ennyiért nem szalon minőséget kapok, de ha elvisz A-ból B-be, akkor nekem jó lesz. A retkes, zsúfolt buszokat gyűlölöm, és nem szívesen bicajoznék 20-30 kilómétert 40 fokban, vagy szakadó esőben. Tisztában vagyok vele, hogy egy lommal rontom a magyar színvonalat, és a levegőt, de jelenleg nem engedhetek meg magamnak többet. Volt szalonból kihozott autóm. Kár, hogy elvitte a bank, és még most is azt fizetem, miközben gyalog járok.
2017. jún. 22. 13:16
 9/16 anonim ***** válasza:

Egy igazi osztrák háziasszony nem fogja agyig szilikonozni, vagy visszatekergetni


Ezt egy igazi magyar háziasszony se fogja megcsinálni. Tehát ugyan ott vagy, hogy akár itthon is nézegethetsz kocsikat. Valószínű, hogy az is egy igazi osztrák háziasszonytól van.

2017. jún. 22. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Ha nem gond nem foglak sajnalni azert mert vettel valamit hitelre amit aztan nem tudtal fizetni es a bank elvette.......

Viszont ennek amit te akarsz semmi ertelme!Szaros 300ezer forintos autorol beszelunk....amit aztan még honositani kell stb.....azt vagod hogy az még also hangon a vetelar fele!?Es akkor mar 450-be van a mutatvany!Minimum!

Ha ennyire nincs penzed 3kiloert vegyel egy swiftet oszt cső!Annyiert mar siman van jó!

2017. jún. 22. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!