Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hány pontot lehet összegyűjten...

Hány pontot lehet összegyűjteni? Ha megvan a max pont akkor bevonják a jogsit? Ha igen akkor mennyi időre?

Figyelt kérdés
2017. jún. 26. 13:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

[link]

"Amennyiben a pontok száma eléri a 18-at, a vezető jogosítványát 8 napon belül visszavonja a hatóság. A vezetői engedély 6 hónap elteltével kapható vissza, azonban a vezetőnek utánképzésben kell ehhez részt vennie."

2017. jún. 26. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
oh köszii
2017. jún. 26. 13:30
 3/11 A kérdező kommentje:
és mennyi idő alatt jár le??
2017. jún. 26. 13:49
 4/11 anonim ***** válasza:

3 évig tartják számon a pontokat.


Évenként utánképzéssel csökkenthető a pontok száma 13 pontig 9-cel, 13 pont felett 6-tal.

2017. jún. 26. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
2017. jún. 26. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Jesszus 1 év is elég lenne.


"További tudnivaló, hogy előéleti pontot értelemszerűen csak olyan személy kaphat, aki rendelkezik jogosítvánnyal,". Ha nekem nincs jogsim akkor miért kaptam pontot?

Az szerepel a határozatban, hogy "az eljárás alá vont személy vezetői engedélyének száma: NINCS" . A jogsimat bevonták anno és még el vagyok tiltva. Így is gyűlnek majd a pontok?

2017. jún. 26. 14:24
 7/11 anonim ***** válasza:

Ez nekem nem világos. Pontok "kiosztásának" alap feltétele a közlekedés. Ha nincs jogsid, nem közlekedhetsz így nem is kaphatsz pontot (bár kerékpárnál nem tudom mi a helyzet).

Pontosan mit követtél el, hogy ilyen előéleti pontot kaptál?

2017. jún. 26. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
Úristen, ez a 3 év komoly?? Azért az ember havi szinten követ el hibákat/szerez pontokat, miért nem lehet csak fél vagy max. 1 évig tárolni a pontokat? Én például 3 havonta tuti ütközök egyszer (nem saját hibámból) nem is tudom mi lenne ha folyton rendőrt hívnának és lepontoznának...
2017. jún. 26. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Volt egy román jogsim és bevonták anno. Jövőre jár le a tiltás. Simán vezettem és rutinellenőrzés. Sima engedély nélküli vezetés. Pénzbírságot kaptam és 5 pontot. A pontot nem értem.
2017. jún. 26. 18:04
 10/11 anonim ***** válasza:

Kedves 8. az előéleti pontokat nem úgy osztogatják, mint a jégtáncnál! Akkor kaphatsz, ha te vagy a szabálysértő vagy a baleset okozója! Objektív felelősség alapján kiszabott bírsághoz nem is adnak pontokat. Ha mégis kapsz valamiért, akkor arról határozatot is küldenek, tehát mindig tudod hogyan állsz vele!


Kérdező:

Az előéleti pontok a magyar jogsira vonatkoznak a román jogsidhoz semmi közük. Bizonyára magyar lakcímed is van, azért kaptad az értesítést.

2017. jún. 26. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!