Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tavaly agusztusban indultam...

Tavaly agusztusban indultam el jogosítványt szerezni Nem volt időm a tanulásra most akkor úszott a pénzem? Mert azt mondják hogy 1éved van a kresz vizsgára és ha nem teljesíted akkor mindent újra kell csinálni ebből mi az igaz?

Figyelt kérdés
Autó jogosítvány
2017. jún. 27. 14:06
 1/8 anonim ***** válasza:
A KRESZ vizsgát követően 1 éven belül kell elkezdeni a vezetést, ha nem, akkor újra KRESSZ. Ez tényleg így van sajnos.
2017. jún. 27. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Akkor újra kezdhetem ha le jár a szerződés? Vagy csak 2év után kezdhetem el?
2017. jún. 27. 14:12
 3/8 anonim ***** válasza:

[link]


10. § (5) Amennyiben a tanuló a tanfolyam kezdetétől számított tizenkét hónapon belül nem teszi le sikeresen az elméleti vizsgáit, akkor csak a teljes tanfolyam megismétlését követően jelenthető ismét elméleti vizsgára.

2017. jún. 27. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Június van, és tavaly augusztusban kezdted. Akkor még nem járt le az egy év. Még simán megcsinálhatod a Kreszt.
2017. jún. 27. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

Autóssuliban dolgozom így ezt tudom. :)


A Kresz tanfolyamtól számítva van 9 hónapod arra,hogy kresz vizsgázni menj. Ha nem mész el ebben az időben vizsgázni akkor úszott a pénzed. Azonban ha voltál vizsgázni de nem sikerült akkor ez a 9 hónap módosul 1 évre.

2017. jún. 27. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Úgy van, ahogy az #5-ös írja.

"10. § (1) Elméleti vizsgára az bocsátható, aki

a) a tanfolyam elméleti részét az 5. § (3) bekezdésében foglaltak szerint elvégezte és az első vizsgaeseményig az adott tanfolyam megkezdésétől számított kevesebb, mint kilenc hónap telt el..."


Tehát, ha már voltál legalább egyszer vizsgázni, akkor augusztusig teheted le a vizsgát, ha még nem voltál, akkor kezdheted elölről az egészet.

2017. jún. 27. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Én már újra szeretném kezdeni ezt az egészet csak azt hallottam hogy csak 2év után csinálhatom újra az egészet mert a szerződés 2évig szól. Azért kértem itt a segítséget hogy tiszta lappal induljak. Akkor most ezek szerint újra kezdhetem nem kell várnom 2évet?
2017. jún. 27. 19:08
 8/8 A kérdező kommentje:
Ja és a közlekedési hatóságnál azt mondták hogy nem vizsgázhatok!
2017. jún. 27. 19:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!