Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Google street view segíthet a...

Google street view segíthet a forgalmi vizsgára való felkészülésben, illetve, hogy az órákon jobban menjen a vezetés?

Figyelt kérdés

Annyira még nem vezetek jól, hogy elégedett legyek magammal, bár az oktatóm szerint még rendben vagyunk, a levezetett órákhoz viszonyítva(eddig a kötelező óraszám fele van meg).

Itthon szabadidőmben azt szoktam csinálni, hogy google street view segítségével végigjárom azokat az útvonalakat, amerre menni szoktunk, hogy minél jobban betanuljam, hogy hol hogyan kell vezetni, mire számítsak.

Ez érhet valamit vagy inkább hagyjam, csak időpazarlás?


2017. jún. 28. 20:36
 1/8 anonim ***** válasza:
45%
Szerintem jó az amit csinálsz:)
2017. jún. 28. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Semmi értelme
2017. jún. 28. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
66%
Én nekem füzetem volt, felírtam merre hogy kell fel, le kapcsolni ebből csak az forrta ki magát, hogy nem merek idegen helyre vezetni mert csak a megszokott betanult helyekre megyek... persze, jó kis nosztalgia, hogy mi volt 6 éve, meg izgi ha megtalálod magad, de felesleges. A vezetés szituáció függő, és én ott hibáztam, mindenképpen át akartam menni vizsgán. Sikerült de vezetni már nem merek...
2017. jún. 28. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Jó, de felesleges. Egyrészt akadhatnak váratlan szituációk az utakon pl. útépítés, ami nincs fenn a térképen. Másrészt forgalmi változás is lehet pl. körforgalom építés vagy tábla változás, ami szintén nincs fenn. A Google street view-en több éves térképek vannak, nem naprakész. Nálunk pl. 2012-ben jártak, azóta eltelt 5 év, és egy csomó dolog változott. Ha vezetni akarsz még mindig jobban ajánlom az autós játékokat, mint pl. Colin McRae, ami igaz hogy szimuláció, de javítja a reflexet és azért elég sok dolgot lehet belőle tanulni. De vannak ettől jobb játékok is, direkt erre a célra.
2017. jún. 28. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Harmadrészt pedig igen, nem szabad megszokásból vezetni. Mi van, ha egyik napról másikra megváltozik a közlekedési lámpa vagy pár KRESZ tábla? Vagy ha idegen helyre kell menni, ahol még sose voltál?
2017. jún. 28. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem ajánlom.

Egy az amit írtak már, hogy lehet váratlan szituáció.

A másik, hogy a streetview-n viszonlyag régi 2012-2014-es képek vannak, emiatt lehetnek apró eltérések, pl. egy új 30-as tábla, egy új felfestés, vagy bármi.

Meg amúgy sem az útvonalakat kell betanulni.


Ha mindenképpen gépen akarsz gyakorolni, akkor csinálhatod ezt, de inkább ismeretlen helyeken gondold végig a forgalmi helyzeteket.

Esetleg próbáld ki a City Car Driving c. játékot.

2017. jún. 28. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nagyon fontos nekem, hogy elsőre átmenjek a forgalmi vizsgán. Tudom, hogy nem jó dolog megszokásból vezetni, de a vezetést úgysem ez alatt a 30 óra alatt fogom megtanulni, a többit megtanulom a jogsi megszerzését követően.
2017. jún. 29. 04:05
 8/8 anonim ***** válasza:

Tehát nem fogadod meg az okos válaszokat. De akkor minek kétdezetél?

Itt nem a megszokásból vezetésről van szó. A közlekedés ehy dinsmikusan, állandóan változó világ. A vizsgán a legfontosabb, hogy lássa a vb, hogy biztonságosan tudsz közleked. Nem köt le a gép kezelése, felismered a pillanatról pillanatra változó forgalmi helyzetet.

Gép mellet begyakorolod, hogy ezt itt egyirányú utca. Jó. S akkor a vizsga közben az fog járni a felyedben már öt sarokkal előtte, hogy, csak nehogy bekanyarodjak oda?

2017. jún. 29. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!