Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Segédmotoros kerékpár közúti...

Segédmotoros kerékpár közúti ellenőrzésekor minek kell nálam lennie?

Figyelt kérdés

Ma este hazafelé jövet megállítottak, gondoltam a szokásos (szonda, jogsi, biztosítás) és hello. Na hát nm így történt. Elkérték a jogsimat, lakcímkártyámat, személyimet, motor biztosítási papírját és az adásvételit. Adásvételi nem volt nálam mert a testvéremé a motor és én csak használom ( így nem kellett a biztosítás miatt vacakolni, újrakötni). Dekorelemként van rajta a California-i rendszám. Eddig még sohasem kötöttek belém most igen és közölték hogy ezért engem meg kéne bilincselniük. Gyors alvázszám ellenőrzés után a kis zseni megállapította hogy a !gyári! Aprilia SR50 Factory 2010 Delorto Replicám nem 50-es. Központi segítséggel kiderítették hogy valóban gyártanak ilyent. Ezután 5000 Forintos helyszíni bírságot kaptam VOLNA de mire megírta SZÁMOLÓGÉPPEL kiszámolta hogy én meg csak 1 hónap múlva leszek 18 ergó tanuló (gimnazista) vagyok és nincs saját keresetem és ennek fejében feljelentés indult ellenem.

Kérdem én jogosan? És hogy kell-e adásvételit magamnál tartanom?



2017. júl. 1. 00:03
 1/2 anonim ***** válasza:
73%

Nem kell az adásvételi. Tulajdonjogot igazoló irat szükséges. Igaz, hogy ez általában az adásvételi szerződés, kivéve ha pl. van a saját nevedre szóló számlád a motorról.


A hamis rendszám egyedi azonosító meghamisítása, amiért akár 3 év börtönt is kaphatsz.


Remélem ha szarban leszel, akkor is ilyen lekicsinylően fogsz beszélni a rendőrökről!

2017. júl. 1. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
41%

Nem véletlenül nem kéne gyerekeknek közúton motorozni.

Fingod nincsen semmiről, hogy minek kell nálad lenni, hogy mit szabad a motorra tenni, talán a kreszről se, de azért járod este az utakat a kis motoroddal, aztán majd sírnak anyádék, ha egyszer kivasalnak egy kereszteződésben, vagy fizethetik helyetted a büntetést...

Úgy gúnyolódj a rendőrökön, hogy egyszer még neked is lehet rájuk szükséged. Ők a dolgukat végezték, te meg egy taknyos kölyök vagy, aki jobbnak érzi magát. De leszel még te sz**ban, akár motorral, akár anélkül, majd akkor is így beszélj velük, hátha ott hagynak megpusztulni.

2017. júl. 1. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!