Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Peugeot 307 1.6 benzines 262...

David1117 kérdése:

Peugeot 307 1.6 benzines 262 ezer km-rel?

Figyelt kérdés
sziasztok! autó vásárlás előtt állok és ismerősömnek van egy peugeot 307 1.6 benzines autója, ami rendszeresen karbantartott, most lett olaj cserélve, vízpumpa, illetve olaj is, viszont 262 ezer km van benne. Érdemes lenne megvenni? 600 ezer lenne( esetleg kis alku ). Vagy hasonló árkategóriában mit tudnátok ajánlani? Köszi előre is!

2017. júl. 3. 13:07
 1/4 anonim ***** válasza:

A 307-esnél kevés rosszabb választás van ebben a kategóriában. 262 ezer kilométerrel egy valódi időzített bomba lehet, de legalább nem dízel. De ez nem azt jelenti, hogy rosszul járnál vele, ha megvennéd. Nem írtál évjáratot, azért arra még kíváncsi lennék, bár így 2004-2005 körülire tippelek. Erre az autóra nagyon igaz, hogy minél fiatalabb, annál jobb. És nem csak a korára tekintettel, hanem azért, mert rengeteg módosítást hajtott rajta végre a gyár is időközben.

Hadd idézzek az Autónavigátorról:

"Főleg a korai benzineseket használtan már gyakran egészen jó árakon kínálják - ám a rossz hírű első évjáratokat jobb elkerülni! Természetesen a dízeleknek és a kombiknak inkább megkérik az árát. Elképesztő összegeket tudnak felélni a sorozatos problémákkal megáldott példányok! Rengeteg módosítást vittek be a szériába, ezért minél fiatalabb a 307-es, annál jobb!"

Link: [link]

Valamint egy használt teszt a Totalcarról: [link]

Akár egyetértesz vele, akár nem, olvasd el ezeket.

Aztán olvasgass a nepitelet.hu-n is. Fogsz olvasni sok jót és sok rosszat, a rosszakra figyelj. Ha ezek után is úgy érzed, hogy ez kell neked, akkor hajrá.

Az autónak egy nagy előnye van, hogy ismerőstől veszed, és remélhetőleg nem ver át vele.

Alternatív modellek, amik kevésbé problémásak: Opel Astra, Ford Focus, Nissan Almera, VW Golf, Seat Leon, Skoda Octavia, Toyota Corolla.

2017. júl. 3. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

#1

köszi a választ, 2002-s évjáratú, szerintem inkább nézek akkor mást

2017. júl. 3. 14:27
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha 2002-es, akkor még olcsónak sem mondható. 450 ezret talán megérne, de annyiért meg nem fogják odaadni. Nézelődj, gondold át, de szerintem ennél találsz jobbat minden szempontból.

Milyen elvárásaid lennének egyébként, milyen autót szeretnél?

2017. júl. 4. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Még jó pár évig szolgáljon ki, 3-4 év aztán utána úgyis csere lenne szerintem. Legyen tágas, fogyasztás max 7-8 liter legyen és legyen megbízható (tudom, hogy akármikor lehet bármilyen hiba, nem új autók), ne kelljen minden héten javítani. Igazából még ezt sem döntöttem el, hogy benzines vagy diesel legyen, ez lenne az első kocsim. Munkába járáshoz használnám, illetve sűrűn utaznék vele ide-oda. Igazából szerintem most a legfontosabb tényező, hogy kb 600 ezerből kijöjjön, mert még az esetleges szervizekre is kell fenntartani valamennyit.
2017. júl. 4. 10:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!