Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Terpesztben áll az első két...

Binzel kérdése:

Terpesztben áll az első két kerekem, mivel törve volt a kocsi. Megoldás lehet az, hogy bele reszelünk ovális lyukakat az alsó villaba ahol a gömbfej fogatódik fel? Www.Kepfeltoltes.eu/view. Php? Filename=728elso_lengokar_ketol_01. jpg

Figyelt kérdés

2017. júl. 3. 17:55
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
nem en tortem ossze.. csak miutan megvettem egy kis ido utan vettem eszre hogy all a kerek. na de akkor ellvileg allhat a lenges csillapitottol is ugy? nem biztos h a tores okozta?
2017. júl. 4. 21:44
 12/19 anonim ***** válasza:
49%
Ha a lengéscsillapító hajlott el, akkor azt 100% törés okozta. Az nem hajlik el olyan könnyen. De ha az a hiba, akkor legalább a kaszni nem annyira nagyon szar.
2017. júl. 5. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Na mi lett belőle?
2017. júl. 21. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
semmi, azota is ugy jarok vele... meg egy ket szervizet meg latogatok azok mi okosat mondanak. erdekesek az hogy geometrian neztuk bal oldalt 3fok jobb oldalt 1 fok doles van es ugy neztek a szakik h jobbrol kaphata az utest.
2017. júl. 22. 13:03
 15/19 veterán vas ***** válasza:

Szóval, az egyik oldalon 3° a másikon 1°a dőlést mértek.

Ezzel azt akarod mondani, hogy Te -szabad szemmel- látod a 2° eltérést a két oldal között? ;)

2017. júl. 22. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

az biztos, hogy latni..

[link]


[link]

2017. júl. 27. 21:27
 17/19 anonim ***** válasza:

"az a legszomorúbb, hogy ezt egy szerviben tanácsolták, de mivel nekem gyanús volt ez a reszelgetés, azert irtam ide ki"

Az, hogy egy garázsban akna van, esetleg a kapun van pár márkalogó, sajnos ma már nem szervizt jelent. Az utóbbi pár évben a munkaerőhiány miatt megsokszorozódott a Maszek Jóskabá-műhelyek száma, ahol csak úgy nagyjából értenek az autókhoz. Vagyis amit kívülállóként műhelynek tartasz, az lehet, hogy nem az, tessék vele óvatosan bánni.

"az biztos, hogy latni.."

Én nem látom. Nem azért nem látom, mert vak vagyok vagy nem akarom látni, hanem azért, mert sok karosszéria-javított autót láttam már. Sajnos a szakma általános színvonala ott van, hogy a sárvédő és a kerék viszonylata nem jelent semmit. A parkolóban, ki tudja, hogy kiszintezett "placcon" álló autóról pedig szakember ritkán mond értékelhető véleményt - kivéve, ha nagyon sz*r. Ez pedig annyira még nem rossz, hogy ilyen, azonosíthatatlan körülmények között is kiütközzön.

2017. júl. 27. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 veterán vas ***** válasza:
47%

Értelmetlen dolog belefutni egy ilyen "én látom, te nem látod" jellegű vitába.

Először is, tedd egymás mellé a két képet.

A bal kerékről készült fotón nem látszik a ködlámpa, a fényszóróból is alig valami, és az első-hátsó kerék szinte egy vonalban áll. Ezzel szemben a jobb kerékről készült képen tisztán látszanak a lámpák, és a hátsó kerék nincs takarásban.

Röviden: más távolságból, más szögből, és más magasságból készültek a képek, vagyis nem lehet összehasonlítani.


Amúgy is fölösleges vitázni, mert ha a fejedben eldőlt, hogy ez egy görbe futómű, akkor...... :(

Főleg úgy, hogy megállsz egy parkolóban, szemrevételezed az egyik oldalt, aztán átballagsz a másikra, majd megállapítod : ez bizony 2°eltérés.

Ugye csak viccelsz?

2017. júl. 28. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Én a Toyotánkon anno simán észre vettem a szar kerékdőlést a hátsó kerékhez képest, futómű állításnál kiderült, hogy 1.5°-kal ment el.. lengőkar csere, újra állít, minden szép. Nem lehetetlen csak jól meg kell nézni. Bár ha nem szerelő az ember mint az én esetemben, nem észre vehető a dolog, mikor a bevásárló kocsit tolja az ember kifelé a lidiből..
2017. júl. 30. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!