Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi történik, amikor kanyarodás...

Mi történik, amikor kanyarodás közben váltok sebességet?

Figyelt kérdés

Mármint úgy értem a kérdést, hogy lehet-e balesetveszélyes, ha a kanyarodás közben nyomom be a kuplungot, és még a kanyarodáskor engedem ki?


Pl.: amikor egy körforgalomhoz érek, és egy autó mögé pont be tudok sorolni, viszont vissza kell váltanom a harmadik fokozatból a második fokozatba. Amúgy általában a harmadik fokozatba váltok vissza, amikor kereszteződésbe vagy körforgalomba hajtok.



2017. júl. 4. 23:48
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem körforgalomban és kereszteződésben érdemes a bal lábat a kuplung felett, a jobb kezet pedig a váltón tartani, mert ott történhet sok váratlan esemény amire jobb ha készen állszt. Pl. kereszteződésben nem adják meg a jobbost vagy valaki lefullad akkor jó ha kuplung- és váltóközelben vagy.
2017. júl. 5. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Semmi nem történik. Rutin kell és begyakorolni, hogy bal kézzel kormányzol, jobbal váltasz. Ugyan ez játszódik le az íves autópálya felhajtón, mikor gyorsítani kell, csak enyhébb a kanyar. Én személy szerint el sem engedem a váltót, míg nem vagyok 6-ban.
2017. júl. 5. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Normál körülmények között semmi.

Azért tanítják, hogy kanyarodás közben ne válts, hogy a kormányt biztonsággal kéz kézzel tekerd, ahova kell, pláne tapasztalatlan bizonytalan vezetőnél. Valamint, hogy a motor ereje rendelkezésre álljon (motorfék, gyorsítás stb) Extrémebb esetben, nagy sebesség, csúszós út, stb gondot okozhat.

2017. júl. 5. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
13%

Kanyarodás közben nem szabad oldani a hajtásláncot. Sebességet lehet váltani kanyarodás közben, sőt..ha szükséges, kell is, de inkább előtte kettőbe..

Nyáron még nem számít, de télen, hóban már izgalmasabb..na akkor kell(inkább) a bontatlan hajtáslánc.


Én könnyen beszélek, mert DSG-m van.

bocs.

2017. júl. 5. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!