Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha B jogosítvánnyal robogóval...

Ha B jogosítvánnyal robogóval közlekedek, de nincs rajta még biztosítás, akkor megbírságolhatnak?

Figyelt kérdés
2017. júl. 6. 10:31
 1/5 A kérdező kommentje:
Azt még hotzátenném hogy a régi biztosítása lejárt s most esett át egy felújításon, mert a motorjával voltak gondok. Viszont a motort kéne járatni meg menni vele pár kört hogy jó legyen.
2017. júl. 6. 10:40
 2/5 anonim ***** válasza:

5e ft az éves biztosítása...

Melyik a jobb 5e biztosítás,vagy helyszíni 5-40e ,majd a szabálysértési eljárás,ahol ha kiderül,hogy nem volt bejegyzett biztosításod,és 100 ezerig mehet a büntetés mellette járkálsz a bíróságra.

2017. júl. 6. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Mi köze a motornak a biztosításhoz?

Simán megkötöd a neten a biztosítást és mehetsz. Egyébként biztosítás nélkül büntetnek

2017. júl. 6. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Igen, megbírságolhatnak, mert nincs KGFB-d. Azaz kötelező gépjármű felelősségbiztosításod, amiben a kötelezőn van a hangsúly.


Én nem a büntetésen aggódnék, hanem ha véletlenül nekimész egy átlagos autónak, csinálsz benne 300e forint kárt (ami hamar megy, elég ha végighúzod az oldalát és kicsit karosszériáznak és végigfényezik), akkor vagy fizeted zsebből vagy bíróságra viszi a károsult az ügyet, megítélik neki, utána az összeget meg a perköltséget fizetheted. Ha nem tudod, akkor meg végrehajtás, ha nincs vagyontárgy majd vonják a fizetésedből. Ezek a csúnyább kilátások.

Szóval tessék megkötni a biztosítást, mert sokat kockáztatsz nélküle.

2017. júl. 6. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Érmellék Zoltan válasza:
Én most kötöttem egy Simson SB 51-re. 2.700 Ft körül volt egy évre! Ezzel szemben véletlen leszorítasz egy autót és sok milliós kártérítésed lehet.
2017. júl. 13. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!