Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kb hány ezer km-t bír ki egy...

Kb hány ezer km-t bír ki egy sportmotor blokkja?

Figyelt kérdés

12-15 ezres fordulatokon működnek ezek a kihegyezett motorok,de mennyire megy ez az élettartam rovására?


100e km-nél már lehet kilökni az egészet?


2010. máj. 20. 20:45
 1/3 anonim ***** válasza:

na látom senki nem válaszolt, úgyhogy akkor majd én:

nekem volt gsxr-em 55eKm-rel és semmi baj nem volt. 100ezer km viszont nagyon sok... ha nem is "kilökni az egészet", de egy jó nagy generálozással lehet számolni

(bár én már 60-70ezer km-es motort se vennék)

2010. máj. 23. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Igen az első válaszoló írta jól.


OFF

Érdekességként:

a BMW boxermotorjai (pl BMW R1200GS Adventure: [link]

350 ezer kilométert kibírnak, mert nyomatékosak és alig kell őket pörgetni :)

2010. máj. 23. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Hatha valaki idekerul mostansag:D Ertelemszeruen pont annyira megvalaszolhatatlan kerdes mint hogy “mennyit birnak az autok blokkjai?” Ha normalisan cserelve van benne olaj meg minden ami kell es jo a konstrukcio akkor birni fogja. Kawasakik kozul is sokat tudnek mondani ami kimenne a vilagbol (sok ninja, er6f-6n, versysek, bar utobbi pl tura motor , de hondanal detto van sokilyen, vagy a yamahanal is. Olaszokkal mar sokkal tobb a problema, a vilag vegere nem indulnek el egyikkel sem az biztos, sportmotorral legalabbis nem.

ugye osszessegeben valoban fugg a fordulatszamtartomanytol amiben hasznalod, ertelemszeruen tobbet dolgozik-kopik minden sportmotornal, mint egy GS bmw nel amivel tobb ezer km-es turakra szoktak menni gond nelkul. altalaban elmondhato hogy a gyartok “alap” modelljei amibol a legtobbet latod, mind jok. Amibol keves van, vagx 12 millio Ft vagy klozet. Autonal ugyan ez a helyzet:) sajnos a legtobb sportmotor is azert hal ido elott mert eppen bele nem sz*rnak a gazdaik a blokkba:D de 100ezer km-t nem szoktak birni, jo konstrukcio 50-60korul gond nelkul el szokott menni ha vigyaztak ra stb, aztan sajnos az eletben tartasahoz komoly osszeget szoktak kerni

2022. okt. 27. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!