Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Bármilyen kocsival lehet...

Bármilyen kocsival lehet állórajttal indulni, úgy hogy kipörögjön a kerék?

Figyelt kérdés

Mazda demio 1-ről van szó.

Apu kocsijat neha odaadja es egy olyan uton szoktam vezetni ahol nincsen semmi forgalom se rendör, mert csak 15 vagyok de imadok vezetni.

De most nem ez a lényeg.


Elég szar a kocsi már régi meg, ha nincs jól belegedve néha igy, mintha kihagyna a gáz igy nem gyorsul vagy nem tudom.


A FŐKÉRDÉS: Ha a fordulatszámot felviszem 4000-re és hirtelen felkapom a kuplungot akkor leég a kuplung vagy csinalok vele egy állórajtot és egy kicsit kiforgattom a kereket vagy lefulladok vagy ilyesmi?


Mert már volt olyan, hogy kavicsos úton balra nem teljesen alászedve indultam el normálisan és ahogy csúsztattam a kuplungot ott nyomtam egy nagyobb gázt es kozbe felemeltem a labam a kuplungrol egy 4-5 mp pörögtek a kerekek ugy hogy kb 3 m haladtam és akkor nem égettem kuplungot sem.



2017. júl. 7. 01:46
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Ha jó a kocsi kuplungja, akkor ki lehet pörgetni a kereket még aszfalton is. De ha sokat csúsztatod, akkor egy idő után nem lesz jó a kuplungja, és akkor bajban vagy apánál.
2017. júl. 7. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
:D hát szerintem már elég szar, de egyszer meg kiprobalom ha nem sikerul tobbet nem csinalom. Koszi a valaszt!
2017. júl. 7. 06:33
 3/21 anonim ***** válasza:

Ha 4ezres fordulatnál gyorsan engeded föl a kuplungot, akkor akármi is történhet, de nem fog leégni.

Éppen akkor várható a tárcsa megégése, amikor túlzottan óvatoskodva, lassan engeded föl. Ha a tapadási határon játszol vele, sokkal hamarabb megüvegesedik a tárcsa, és elszíneződik a nyomlap.

Amúgy öreg autónál és főként alászedett kormánynál nem kimondottan egészséges a pörgős kerékkel való elindulás. Pláne ha fronthajtású. ;)

2017. júl. 7. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
A gumik allapota milyen? A kiporgest elegge befolyasolja am az is Murvan meg ne csodalkozz, ha egyhelyben kapar
2017. júl. 7. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
De akár a tárcsa vagy a betét is leszakadhat, vagy bármi a hajtásláncból szét mehet.
2017. júl. 7. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

Mindenképpen úgy a leghosszabb, leghangosabb a csikorgás, ha

hátrafelé meggurított autót tesznek egyesbe, majd a szokásos módon indítják.

2017. júl. 7. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Es ha a bal lábammal rányomok a fékre akkor felrobban a kocsink?
2017. júl. 7. 18:58
 8/21 A kérdező kommentje:
Vagy itt inkabb a nem fogó kezit kéne behuzni hogy egyhelybe porogjon
2017. júl. 7. 19:04
 9/21 anonim ***** válasza:

Gyenge autó kézifékkel befékezve egy kicsit csikordul utána lefullad.

Erős gép elhúzza a fékezett hátsó kerekeket.

100 lóerő fölött virsli gumikat

másodikba fölkapcsolva is

képes még megcsikorogtatni.

2017. júl. 7. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Akkor felrobbanunk...
2017. júl. 8. 05:48
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!