Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Megbízható ismerős ajánl...

Szalasz87 kérdése:

Megbízható ismerős ajánl 99-es 86 000 km-es jól működő Suzuki 1. 0 gls-t. Nagymamáé volt. Nem értek annyira hozzá 240 000 Ft-ot megér?

Figyelt kérdés

2017. júl. 7. 07:53
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
18 éves papír stiftről beszélünk. 0 felszereltség, 0 biztonság és legalább gyenge motor. Lehet megér ennyi, de nekem ingyen se kéne.
2017. júl. 7. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
31%

Az a pobléma, hogy a Suzukiban inkább az évjárat számít, mintsem a megtett km. Ezekkel nem mentek olyan sokat, persze lehet lehervadt állapotban. Az idősebbeknek rosszabb az érzékelő/tájékozódó képessége, így lehetnek rajta parkolásból eredő nyomok (ez a legkevesebb), a motort lehet hidegen magas fordulaton pörgetik (a lábuk már nem hajlik annyira, bögő hangját a motornak nem hallják).

Sokan mondják, hogy idős embertőkl, orvostól kell vásárolni autót. Persze.... az öregek tudják a legjobban hazavágni az autót. Lehet a belsejére figyelnek, takarítják, tisztán tartják, de motorikusan tuti meggyilkolják (tisztelet a kivételnek).

Az említett példányért 150e Ft-nál többet akkor sem adnék, ha szükségem volna rá.

2017. júl. 7. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
3%

Meg kell nézni hidegen gáz nélkül indul-e pöccre és van-e rendes alapjárat. Utána, hogy melegen ugrik-e rendesen, nyilván ami elvárható a motortól, de a könnyű súlyuk miatt elég jól mennek. A motortér mennyire olajos, retkes. Aztán meg benézni az aljába, hogy menyire rozsdás, a kerékjáratok, ajtók alatt mennyire rozsdás.


Viszont ez akkor is egy ótvar, csóróautó marad, ezeket azok veszik akiknek muszáj melóba járni vele és minden fillér számít. Azon kívül egy raklap szar az egész Swift, hiába isteníti mindenki, tipikus csóróautó és semmi több.

Azt se szabad elfelejteni, hogy lazán 100 ezret még erre ráköltesz utána, papírmunka, átírás, olaj, gyertya, vezérléscsere, gumik. Hacsak a nagyi nem mutatja fel a papírt, hogy meg voltak csinálva nemrég. Kétlem.


Ha jó állapotú megérhet 240-et, de ismétlem ez egy csóróautó vagy max boltba járni vagy max ha kezdő jogsis vagy akkor összetörni parkolásnál. De autónak nem autó. Azok feljebb kezdődnek. Ráadásul 3 hengerest messze kerülnék el, kinőttünk már a Wartburg korszakból.

2017. júl. 7. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nagyon kellene? Mert akkor bátran vedd meg. Minden autó fenntartása pénzbe kerül. Ez egy ilyen buli.


Persze, ha rohadási rozsdafoltokat látsz, akkor ne. A motor az javítható, de a kaszni az macerásabb.

Mennyi műszaki van rajta?

Ha nincs, akkor kérj egy vizsga-ajánlatot, és meglátod mennyibe fáj a vételáron felül.

2017. júl. 7. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
8%
Gondoltam le leszünk pontozva, ezen az oldalon mindenkinek egy Isten a Swift. Nem tagadom verhetetlen, elnyűhetetlen, elpusztíthatatlan, szervizigénytelen autó, csóró embereknek, pénzspórolósoknak, boltba járni tökéletes. De könyörgöm, nem lesz jó autó. Nálam még autó se, ez egy kei car majdnem, mopedautó szinten van... Nem kellene az egekig magasztalni hanem felfogni a helyét az autós ranglétrán, ebből van a rengeteg Suzukis utálat, mert azt hiszik egy bálnamerciben ülnek...
2017. júl. 7. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha nincs rohadva, nem volt rommatorve, akkor igen, megeri.
2017. júl. 8. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Swift, nem 'stift".

Torestesztrol csak annyit, hogy szomszedom az o regi suzukijaval az arokban pordult at 4x, es karcolasokkal meguszta. Ismerosom szettorte az elejet, nem 40-50 ment, semmi baja nem lett. Az autot megcsinaltatta (mert ugye olcso hozza az alkatresz), es a mai napig megvan neki. Apam is utkozott regi Swiftel, oldalbol telibetalaltak, semmi baja nem lett.

Kivancsi vagyok, hogy aki ennyire fikazza ezt az autot, hanyszor utkozott vele..

Az meg, hogy neked mi kene ingyen es mi nem, azt a kutya nem kerdezte.


Unalmas, hogy allandoan jonnek az ilyen fikazo kommentek, holott senki nem kivancsi az ocsmarolasra. Es pont ezert tarunk ott, ahol.

Nekem is ilyen regebbi autom van, es nem azert, mert nem telik jobbra/nagyobbra, hanem mert nekem ez jon be.


NEM VAGYUNK EGYFORMAK!


Eleg unalmas lenne, ha csak a "buzolgo' 3betus autok jarkalnanak az utakon.


Lehet, hogy oregek ezek az autok. DE legalabb nincs rajta hitel, es nem apuci rakta a kulcsot a karacsonyfa ala.


Nekem sem jonnek be a trabantok, skodak, de ha valaki elvezi, hat elvezze. Nem ocsmarlom, mert o nem arra csurgatja a nyalat amire en.


Pacsi.

2017. júl. 8. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Értem én, hogy iszonyat biztonságos a stift, biztos más gyártók azért feccölnek annyit a bizonságba, mert nem tudnak olyan szintet, mint a buznyák 20 évvel ezelőtt.
2017. júl. 8. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem azt irtam, hogy iszonyat biztonsagos. Ahogy egyik jarmu sem, ez sem az. Latom a szovegertessel meg a helyesirassal meg mindig bajok vannak.

Viszont mutass olyan autot ebben az evjaratban, amibol tobb van es jobb. 20evvel ezelott meg nem voltak ilyen "eros" autok, mint most.

2017. júl. 8. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!