Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autóválasztás. Diesel vagy...

Autóválasztás. Diesel vagy benzin?

Figyelt kérdés

Annyi lenne a kérdésem h ti dízel vagy benzines autót ajánlanátok?

Melyiknek mi az előnye ill. hátránya, hova érdemes használni stb..???



2017. júl. 7. 21:58
 1/6 anonim ***** válasza:
26%

Dízzel akkor kellhet ha kormoltatni akarsz na meg csajozni jönni menni :)) Benzin pedig ha ki akarod húzatni és hosszú 100-1000 km-es utakra használlod :)))


Majd persze valaki venni fogja a fáradtságot, hogy leírja ötvenháromezredjére is a normális választ.

2017. júl. 7. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Írja le a tököm, ha ahhoz is hülye, hogy használja a keresőt...
2017. júl. 7. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én dízelpárti vagyok, azért, mert nagyon kellemes számomra a karakterisztikája, kellemesen húz alacsony fordulatról is. A fogyasztása lényegesen kisebb a benzineshez képest, a szervizigénye pedig majdnem azonos a benzinesével. Van néhány plusz alkatrész a benzineshez képest (turbó, magasnyomású pumpa, stb), de ezek nagyon ritkán romlanak el, illetve akkor is megéri költeni rá, egyrészt mert szeretem a dízel karakterét, másrészt mert többszörösen megspórolom a fogyasztáson.
2017. júl. 7. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
srácok v tudja a rák... 2. kommentelőő bocs de nm rekteket kértem (bár "megtisztelő" h időt szakítasz rám) de in fordisd eme időt értelmesebbre.
2017. júl. 8. 00:04
 5/6 anonim ***** válasza:

Az első válaszolóra ne hallgass, annyit ért a kocsikhoz mint king kong a kártyavár építéshez....


Benzines pont, hogy kis távokra (is) való.... pl. naponta elszaladsz a 2-3 km-re lévő boltba, semmi baja nem lesz tőle


a dízel ezt már nem igazán szereti, nem "szabad" csak úgy beindítani majd 2-3 perc kocsikázás után leállítani

hosszú utakra jobb a dízel, megbízhatóbb


azt nem írtad milyen évjáratú kocsiról lenne szó.

nekem pl. egy 24 éves öreg diesel mercim van és 404e km mellett még semmi baja nincs.

az újak már bonyolultak így nem igazán van különbség megbízhatóságra a benzin és dízel között, ha bármi gond van letilt a kocsi és ott maradsz az út szélén + a javítás nagyon drága :)


Egy öreg szívó-dízel ha oda van rá figyelve és karban van tartva akkor szinte örök élet... pl. az enyémnek az 1 millió km szinte garantált.

2017. júl. 8. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Jézusom, tudtam, hogy valaki komolyan vesz... direkt írtam fordítva paprika janikám, mert nem tud a mélyen tisztelt Kérdező az erről szóló kb 800 kérdésből egyet se megtalálni..
2017. júl. 9. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!