Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van olyan szöveg ami olcsó...

Van olyan szöveg ami olcsó autó eladásnál elriasztja a "suttyókat"?

Figyelt kérdés

Szeretném eladni régi autómat, ami reálisan 250 ezer forintot érhet.

Az első autómat 450 ezer forintért hirdettem meg, olyan 400-at akartam érte kapni.

Rengetegen hívtak, és szerencsére sikerült eladom egy normális embernek, de ha ő nem jön, akkor én megyek, egyenes a pszichiátriára.

Olyan emberek jöttek,olyan ajánlatokkal,hogy majdnem padlót fogtam...a pofátlanság az amit nem bírok, és ezért nem való nekem az autó eladás, tudom jól.

Már december óta csak itt "pusztul" a kocsi, de csak most érzem azt,hogy van annyi lelki erőm,hogy kezeljem a b@romarcúak hívásait,felkeresését.

Leginkább azokkal a bizonyos honfitársainkkal gyűlt meg a bajom, és úgy gondolom kezdetnek jó lenne őket kizárni a potenciális vevőjelöltek közül.

A tesók kíméljenek szöveget még nem próbáltam, ezek mennyire hatékonyak?

Mert gondolkoztam olyanon is,hogy pénz+érettségi felmutatásával vihető az autó, de aztán rájöttem,hogy van nem egy olyan ismerősöm aki szakmunkással rendelkezik csak, és értelmesebb nálam.

A fix ár, és a minimálisan alkuképes szövegek nem jönnek be, mert akkor személyesen jön ide, és kapásból 50 ezret akar alkudni azért mert a műszerfalon van egy karcolás, és az egész műszerfalat ki kell cserélni, ő meg olyan jártas,hogy tudja, az 50 ezer lenne.


Nyilván nem lehet ezeket az embereket teljesen kiszorítani, és akármit írok jönni fognak, de már azzal is kiegyeznék ha naponta maximum 1 ilyen lenne.

Ráadásul ez fele annyit ér mint az első autóm, úgyhogy még jobban elérhető az alja nép számára, ezért gondolom még többet fogok ebből kapni.

Rasszista szövegeket nem akarok kiírni, mert szívesen eladom egy cigánynak is ha az korrekt.(találkoztam már ilyen cigánnyal, igaz akkor nem autót hirdettem)

Egy szó mint száz, van valami bevált szöveg ezek, és a kereskedők/nepperek ellen, akik rajtam akarják megcsinálni az év üzletét?


2017. júl. 8. 15:26
 1/7 anonim ***** válasza:
87%
az "ingatlanosok kíméljenek" szöveg se segít, majd egy alul iskolázott cigó fogja megérteni...
2017. júl. 8. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
92%

Hagyod, hadd beszéljen a "vevő"..aztán ha az jön le, hogy kókler, vagy szivatni akar, akkor mondhatod, hogy bocs, de már van egy biztos vevő aki megadta ezt az árat. csak hazament pénzért.


vagy bármit...

2017. júl. 8. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
95%

Egyszerűen kiírod, hogy az ár FIX és NEM ALKUKÉPES.


"Aki alkudozni akar az csak az idejét vesztegeti mert az autó árából 5 Ft-ot sem engedek."

2017. júl. 8. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
93%

Lehet alkudni, de értelmesen.

Persze, ilyenkor ne 250-ért hírdetsd! Rakd ki 300-ért, aztán a manus meg majd örül, mint majom a farkának!

Öreg autónál apró festék lepattanás meg lökhárító karc miatt, nem alkudunk, minimum olajfolyásnak kell lennie ahhoz.

Aki ilyen miatt 50 ezreket akar alkudni, az mehet Isten hírével.

Amikor hirdettem az öreg 120-ast 176 000 ft-ért, az ipse azzal köszönt, mikor kiszállt a kocsiból, hogy 100 alá kell mennünk, mert csak!


A 600-800 -as kategóriánál meg azt szoktuk írni, hogy a vételár felmutatása nélkül nincs próbaút. Igy lekopnak azok, akik csak jól meg akarnak hajtani egy idegen autót, persze vásárlási szándékuk alapból nincs.

2017. júl. 8. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
74%
A telefonszámodat csak bizonyos matematikai ismeretekkel, és irodalmi műveltséggel lehessen megfejteni. Feladványt írj ki, ne a számodat :D
2017. júl. 8. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

A legjobb módszer, ha nem telefonon, hanem emailen menne az egyeztetés, vagy a hirdetési honlap belső üzenőjében. A telefonszámot először meg se kell adni, hanem csak a komoly érdeklődőnek megírni, az autó azonosító adataival együtt, hogy utána nézhessen.


A J*fogáson és Va*erán ez működik is (a hasznaltauto.hu ebből a szempontból nagyon elavult), tapasztalataim szerint az írásbeliség kizárja a suttyókat, még a sportból alkudozók (akik igazából nem akarják megvenni) nagy részét is.

Azzal tisztában vagyok, hogy valamiért az autóeladás megrekedt 30 évvel ezelőtti állapotban és sokan még 2017-ben is csak telefonon akarnak autót venni. Pedig ugyanaz, ha el akarod adni használt laptopodat, vagy az autódat. Írásban is rá lehet kérdezni a fontos dolgokra, autót meg úgyis úgy vesz az ember, hogy elmegy és megnézi, ezért kizárt az átverés.

Komoly érdeklődő az üzenőben, vagy emailben úgyis írni fog. A kötekedők és kereskedők nem fognak így keresni, mert ahhoz lusták.


A felesleges személyes alkudozás elkerülhető, ha a hirdetésbe leírod, ha vannak látható sérülések a terméken. Ha elad valaki egy használt laptopot, vagy autót, akkor az azért kerül az új árnak csak egy kisebb részébe, mert már nem új és már rajta vannak a használat nyomai. Aki ezt nem érti meg, az nem vásárolni akar, hanem csak kötekedni. Vagy azt hiszi, hogy új terméket kaphat az új árának egy kis részéért, akkor az az álmodozó, miattuk, vagy belőlük élnek meg az előreutalást kérő csalók, gyanúsan olcsó és újszerű termék hirdetésekkel. Nos az üzenőnél, vagy emailben az ilyen nulla komolyságú érdeklődőket, unatkozó álmodozókat egy gombnyomással tudod törölni.


Ezzel a módszerrel alig fognak jönni érdeklődések (mert a telefonos érdeklődők nagy része komolytalan). Nehéz kivárni a komoly vevőt, valamikor hónapokba kerül, mire jön egy, de ezzel a módszerrel addig se fognak a suttyók az idegosztályra juttatni.


Ha valaki ezt olvassa, bátran megpróbálhatja. Nekem ez a módszer autóeladásnál és minden más eladásánál is bevált.

2017. júl. 8. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem igazán értem a problémádat.

Ha komolytalan a vevő, meg már telefonon alkudozni akar, akkor megmondod ennyi az ára és ennyiért eladó.

Ha azt mondja, hogy ennél kevesebbért van ugyanilyen leadó, akkor megmondod, hogy vegye meg akkor azt.

A komolytalan embereket tudni kell leszerelni, az élet bármely területén.

2017. júl. 9. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!