Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért ég 1-3 másodpercig az...

Miért ég 1-3 másodpercig az olajnyomás-visszajelző a kocsimban beinditás után?

Figyelt kérdés
Elég olaj van benne, 10w40-es, ami kell bele.Az igaz, hogy itt az olajcsere ideje, mert 11e km óta volt (3hónap), bár nem városban használtam,hanem 85százalékban hosszú távokon, ezert nem hiszem, hogy elhasználodott nagyon az olaj. 95-ös 1.3-as, 75 LE honda civic motorról van szó.

#Japán #olaj #Civic #Honda #olajpumpa #üvegszilánkkal műtő indiai állatorvos
2017. júl. 8. 20:01
 1/5 A kérdező kommentje:
Ja, a motor mindig pöccre indul, nem füstöl, olajat nem eszi, szépen, egyenletesen húz.
2017. júl. 8. 20:04
 2/5 anonim ***** válasza:
45%
Lassan alakul ki az olajnyomás vagy a gomba nem mér már rendesen. Következő cserénél locsold meg 5W40-nel, ha az megoldja akkor az olajkörben van valami gond, ha nem változik semmi akkor nézd meg az olajnyomás érzékelőt.
2017. júl. 8. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Azt figyeltem meg, hogy minél hidegebb a motor, annál, hosszabb ideig ég. Attól félek az 5w40-es olaj esetében, hogy azt már lehet, enni fogja, mert azért csak gurult már néhányezer híján 300 ezret a kis drágám. Bár most a nyáron futárkodok a kocsival(nem az autószétrúgós fajta futárkodás), szóval lehet, jobban passzolna az általad említett olaj.
2017. júl. 8. 21:03
 4/5 anonim ***** válasza:
44%
Az 5W40 melegen teljesen ugyanolyan, mint a 10W40, csak hidegen "hígabb".
2017. júl. 8. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nálam ugyanez a jelenség és olajszűrő hiba volt. Egyrészt eltömődött már, másrészt pedig nem zárt jól a szűrő visszacsapó szelepe és minden indításnál eltelt egy pár másodperc mire újra feltöltődött a szűrő. Sokat jártam így vele és gondoltam hogy haldoklik a motor és azért van de szerencsére nem. Tegyél fel gyári szűrőt, vagy ne champion-t (mert nekem az volt). Ha nem javul a helyzet akkor viszont olajgomba hiba.
2017. szept. 22. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!