Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan működik a taxi kifizetése?

Hogyan működik a taxi kifizetése?

Figyelt kérdés
ha rendelek egy taxit megérkezik beszállok és ha megérkezek akkor kell fizetni? borravalót kell adni ? és ha többen utazunk akkor feleződik a költség ?

2017. júl. 16. 18:29
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

- akkor fizetsz mikor elvitt oda, ahova kéred

- borravalót akkor adsz ha akarsz

- beszéljétek meg... egy taxis nem fog felvenni több fuvart. Ha meg többen utaztok oldjátok meg ti, a taxist nem érdekli.

2017. júl. 16. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

ahogy az első írja

Azért van a taxióra az autóban. Az út végén amit kiír összeg azt kell fizetni. NEM SZEMÉLYENKÉNT. Tehát ha pl 3000 ft a fuvar, az akkor is annyi, ha egyedül utazol, meg akkor is, ha pl 4-en utaztok (így fel lehet osztani, de az már a ti dolgotok) Borravalót "illik" adni, de nem kötelező (én szinte mindig kapok, taxis vagyok, nem pesten). Fogalmazzunk úgy, hogy jólesik a taxisnak. Ha meg nem egy bunkó paraszt ment éred, vagy szimplán csak meg voltál elégedve a szolgáltatással, akkor az elégedettség kifejezésének legjobb módja a borravaló. Hátbaveregetésből meg "köszicsomagból" nem tudja megtankolni az autót :)

És nehogy valami ügyeletes okoskodó ide írja, hogy indokolatlanul drága a taxi, mert egy liter benzin csak 350 forint (hallottam és olvastam már ilyet, csak azért írom), de akkor venni kell szépen egy liter benzint, ráülni, és haza menni vele :)

2017. júl. 19. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!