Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Érdemes lenne-e dízel autón...

Érdemes lenne-e dízel autón tanulnom oktatónál, ha benzines autót már sokat vezettem és valószínűleg azt is fogok vezetni a későbbiekben?

Figyelt kérdés

Már sokat vezettem forgalmon kívül benzines autóval, így valamennyire tudok vezetni, de most fogok csak elmenni jogosítványt szerezni oktatóhoz.


Az oktatónál lehet választani, hogy benzines vagy dízel autóval akarok-e tanulni.


Dízel autót még sosem vezettem, így érdekelne, hogy miben más vezetni mint egy benzinest.


Érdemes lenne így dízel autót választanom a tanuláshoz, ha amúgy valószínűleg benzinest fogok a későbbiekben vezetni, hogy megismerjem a dízelt is, vagy annyival másabb a kettő, hogy jobb, ha nem idegződnek be nálam a dízel autó sajátosságai?



2017. júl. 18. 12:53
 1/9 anonim ***** válasza:
69%
A "sokat vezettem már" az normál esetben olyan 100.000 km után szokott eljönni. Szerintem kezdőként egyszerűbb dízel autót vezetni (kevesebbszer fulladsz le pl.), így én tanuláshoz inkább benzinest választanék.
2017. júl. 18. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Dízelest könnyebb vezetni, mert nehezebben fullad le, szóval ezzel könnyebb megtanulni. Én is ezen tanultam, otthon pedig egyből beültem a benzines autóba, 1-2 kört mentem az utcákba és már hozzá is szoktam ahhoz is.
2017. júl. 18. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nincs jelentősége.

Sok évig vezettem kizárólag benzines autókat. Aztán 19 év után egyszer egy autóbérlésnél dízelest adtak. Ugyanúgy kell azzal is menni. Annyi tűnt fel, hogy 2000-es fordulatszámnál jobban kezdett húzni, mert ott kapcsolt be a turbó. De hát az sincs minden dízelben.

A benzinesek sem mind egyformák, valamennyire minden új típust szokni kell, ha átülsz beléje.

2017. júl. 18. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
80%
Érdemes lehet mert a dízelt könnyebb vezetni, így nagyobb eséllyel fog elsőre levizsgázni, aztán utána azt vezetsz amit akarsz.
2017. júl. 18. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
75%
Érdemes benzinesen, mert dízelt könnyebb vezetni utána (bár más).
2017. júl. 18. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Amúgy a legtöbb iskolánál az autók jelentős része dízel. Amúgy válaszd a dízelt mivel egyszerűbb de ezt már sokan írták. Ami más a benzineshez képest azt inkább a használatban kell alkalmazni pl dízellel nem motorfékezünk mert nem szereti, leállítás előtt még járatjuk stb. De ez már más téma ,de bátran merem ajánlani a dízelt
2017. júl. 18. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Mivel úgy is benzines autók lesznek a közeledben, itt akkor megismered a dízelt is, meg könnyebb is menni velük. Mindenképp dízelt.

Nem kell akkora gáz neki elindulásnál, meg nem kell annyira felpörgetni. Majd az oktató úgy is elmondja. Azt ne nagyon emlegesd, hogy "sokat vezettem", csak annyit, hogy alap dolgokat megtanított fater stb. Sok oktató nem szereti, hogy tudálékos tanuló kerül mellé és basztatni fogja érte.

2017. júl. 18. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nincs óriási különbség, ugyan úgy kell vezetni azt is. Annyi, hogy a kuplungot bátrabban is lehet emelni, ha ki akarsz lőni. Valamint alacsonyabb fordulaton ha adsz egy nagyobb gázt, jobban megindul. De hamarabb fel is kell váltani, mert 3000-es fordulat fölött már nem nagyon gyorsul tovább. Kis gyakorlattal ezt érezni fogod.

Kb ennyi.

Én is benzinesen tanultam, 12 évig volt kis szívó benzines motorral szerelt autóm, 5 éve (~120.000km óta) van dízelem.

Szóval olyan hatalmas különbségre ne számíts!


(U.i: szívó dízel már csak az igazán régi autókban van, nem túl gyakori az utakon. A turbón pedig nincs on/off kapcsoló hogy kapcsolni tudjon, de ez csak részletkérdés... :) )

2017. júl. 18. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 veterán vas ***** válasza:

Szerintem először is tanulj meg jól vezetni, és vizsgázz le. Tökmindegy, hogy "egyszer majd" vagy hogy "valószínűleg" olyan vagy ilyen autót fogsz vezetni, a jogosítvány nem üzemanyagfüggő.



Jah' és a "már sokat vezettem" gondolat felejthető. ;)

2017. júl. 19. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!