Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ez hogy lehet? Nem ugyanakkorá...

Ez hogy lehet? Nem ugyanakkorák a gumi méretek?

Figyelt kérdés
Az autómon 185/65 R14-es Yokohama gumik voltak, most vettem rájuk ugyanekkora méretű Michelin gumikat és a Yokohama gumik mégis szélessebbek voltak,pedig ugyanaz a méret elvileg. Hogy lehet ez?

2017. júl. 18. 18:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Azt hogy állapitottad meg hogy szélesebbek?
2017. júl. 18. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
már ránézésre is gyanús volt, egymás mellé rakva szemmel látható, de le is mértem utána és kb 1 centivel volt szélesebb a yokohama futófelülete
2017. júl. 18. 19:26
 3/5 anonim ***** válasza:
Úgy lehet hogy ezek csak névleges méretek. néhány milliméter, esetleg akár egy centiméter különbség is megengedett.
2017. júl. 18. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
a terheléstől az évek alatt meghasasodhattak, emiatt tűnhet vastagabbnak.Az is lehet hogy az új gumikat felfújva nézed, a régieket leszedve..
2017. júl. 19. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A 185 szélesség a gumi teljes szélessége, a mintázat ettől lehet keskenyebb és ballonosabb a gumi. Bár személyautókba nem jellemző, terepjárókra inkább, néztem én is mikor a 235-ös terepgumin a minta csak 205-ös volt.
2017. júl. 19. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!