Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyi a fogyasztásuk ezeknek...

Mennyi a fogyasztásuk ezeknek a benzines klímás autóknak személyes tapasztalatok alapján? Gondolok az 5 ajtós változatokra. Hyundai i10 (1086cm3), KIA Picanto (998cm3), Suzuki Alto (996cm3), Skoda Citigo (999cm3)

Figyelt kérdés
Tervezem egy kis autó megvételét, lehetőleg kevés fogyasztással. Két kisgyerek van, ezért lenne fontos az 5 ajtós változat. Naponta az autóval 20 km megtétele várható, nagyobbrészt helységen kívül.

2017. júl. 18. 23:36
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Itt nézelődhetsz: [link]


5-6 liter között vannak, ahogy elnézem.

2017. júl. 18. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Az évjárat fontos lenne. De megnéztem, nagyságrendileg a vegyes fogyasztása mindegyiknek 4-5 liter. A városi 6-7 liter körül van.


De egyébként ne csak a fogyasztás alapján vegyél autót. Az legyen az utolsó szempont. Ezek viszonylag kicsi autók, ezért két gyerekre nem biztos, hogy ez megfelelő választás. Meg persze a márka sem egy utolsó szempont.

2017. júl. 19. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
45%

Inkább 1.3 legyen, az is szívó benzines, és hagyományos bolygóműves automata váltóval.

a biztonság a legfontosabb.(nem a törésteszt, hanem hogy nem fullad le soha, és nem kell a váltással foglalkozni, amikor a gyerekek és kérdezgetnek.

(Amúgy a felsoroltak nagyon kicsik, tudom az én hibás döntéseimből.)

2017. júl. 19. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ezeknek a kocsiknak semmi értelme, kei carnak nagy, gyerekkel kicsi. Két embernek meg felesleges 5 ajtós.

Egy 1.4-es nagyobb kaszni se fogyaszt kb semmivel se többet érzékelhetően, de legalább autó és elférni bennük.


A fogyasztás az nagyon nem lineáris a kocsimérettel és motormérettel, hanem van egy hatékony intervallum, azon alul és felül ugyanúgy rossz. Az ezer köbcentis vackok már az alul kategóriában vannak.

2017. júl. 19. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. A helyzet az, hogy van még egy nagyobb autó a családban. Ez kimondottan a feleségemnek lenne a két gyerek szállításához, leginkább városban. Tehát igazából nincs is szükségünk egy nagyobb autóra. Az évjárat fontos valóban. Gondoltam itt 2010-2011-es, max. 2012-es évjáratra.
2017. júl. 19. 12:13
 6/6 anonim ***** válasza:

Kis motor nem egyenlő kicsi fogyasztással. Sőt, nagy fogyasztást jelent.

Épp tegnap mértem, Renault Thalia 1.2, 200 kilóméteres út, végig egyedül, főúton, szabályokat betartva, 6,5 literes fogyasztás klímával. Ha lettünk volna 4-en, 7 felett evett volna. Városban megeszik a 8,5-öt, nyáron azért mert meegy a klíma, télen azért, mert hideg van. Megjegyezném, hogy főúton 6,5öt eszik a 3.0 TDI Audim is, szóval na...

2017. júl. 20. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!