Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hamar felmelegszik, majd...

Hamar felmelegszik, majd lelassul és bedöglik, mi lehet a baj? (Jawa 210 babetta)

Figyelt kérdés
Mostanság csinálja ezt, hogy megyek vele kb. 1-2 kilométert maximum, aztán hiába húzom a gázt, elkezd lelassulni, szaggatni, majd bedöglik. A motor annyira felmelegszik, hogy ha nyálamat rácsöppentem, akkor az serceg. Ez lehet az miatt, mert hamar felmelegszik, és az miatt robban le, vagy más a hiba? Vagy miért lehet az, hogy ilyen hamar felmelegszik?

2017. júl. 19. 21:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Olaj van keverve a benzinbe? Előgyújtás rendben?
2017. júl. 19. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
igen, van keverve .. az előgyújtás az nem tudom most micsodi, az nem volt állítva. Az ez volna?: https://www.youtube.com/watch?v=cHMxQxt6eZ8
2017. júl. 20. 11:17
 3/13 anonim ***** válasza:
Igen , ez azt mutatja. De szerintem neked nem az a baja.
2017. júl. 20. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
értem .. hát nem tudom, azt hittem, hogy kevés a benzin és nyitott csapnál már nem bírja, de tele félig volt a tank és rezervában, tartalékban mentem, de úgy sem ment :/
2017. júl. 20. 15:47
 5/13 anonim ***** válasza:

Több minden lehet. Lehetséges, hogy hidegindításnál ha a karburátoron benyomod a szivatót többnyire 2szer kell meghúzni a gázkart ahhoz hogy teljesen visszaugorjon normál állapotba. Nekem volt olyan, hogy hiába húztam csak félig ugrott vissza és mire bemelegedett úgy elment az ereje végül bedöglött. Aztán kitakarítottam a karburátort és utána már jó volt. Volt olyan is, hogy valami ócskább olajat ( Valami kerti fűnyírós Gardenos lófa..t ) És nyáron képes volt túlmelegedni menet közben és ledöglött. Vártam 1-2 percet, felet fordítottam a pedálokon és már ment is tovább.

A felmelegedést ugyanaz okozza mint minden más léghűtéses motornál. Menetszél hűti. állóhelyben elketyeg akármeddig de ha egy helyben van gázolgatva sokáig akkor képes a túlmelegedésre. Mióta túlmelegedett azután kerestem és találtam rá a piros színű 2T Castrol olajra és azóta nincs gond. Egyszer levettem az új hengeremet 100km után a Jawa pionyromról és gyönörűen látszott a piros olaj mindenhol. Szóval azóta azt használom ( kb 6-7 éve ). Lehetséges az is ha valamelyik vagy mindegyik gyűrű el van törve, vagy darabokba van. Ezt is okozhatta a vacak olaj vagy a nem megfelelő arányú benzin-olaj keverék. 5liter benzinhez 1 deci olajat szoktam hozzákeverni és mehetek télen-nyáron, kivéve új hengernél akkor valamivel többet.

Remélem tudtam segíteni :)

2018. jan. 17. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
A **használtam** szó a gardenos lófa.. után kimaradt :)
2018. jan. 17. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítséged :) azóta már sikerült megjavítani, vagyis hát egyik ismerősöm aki ért hozzá, az szétszedte a karburátort, volt is mit kitisztítani, drótkefével meg lett tisztítva, összeraktuk, aztán már utána ment is, semmi gond nem volt :)
2018. jan. 18. 00:59
 8/13 A kérdező kommentje:
viszont miután meg lett csinálva, azóta gyakran jártam vele, augusztusban kb. napi szinten annyit, hogy az üzletbe meg vissza leugrottam, hetente egyszer el szoktam menni vele nagyobb útra, 8-10km-t megcsináltam vele ... viszont augusztus vége fele megint elromlott .. vagyis hát bent állt a hüssön garázsban a nagy melegekben, aztán estefele focira szoktam vele járni. Viszont mikor begyújtottam, ment minden jól, aztán mire leértem a pályára (az kb. 400-500 méter), addigra már a vége fele hiába húztam a gázt, már így lebúgott, és bedöglött .. hiába tekertem rá, semmi .. aztán mikor vége lett a focinak, begyújtottam újra, ment minden jól, de aztán mikor már félúton voltam ugyan úgy lebőgött .. és ezt csinálta folyamatosan .. mindig lebőgött .. volt még előtte egyszer, hogy a nyári nagy melegekben estefele fél8 körül környezű faluba elmentem meg vissza, az olyan 12km .. viszont akkor egyszer még 10km-t mentem egyfolytában, aztán utána a falu előtt lebőgött .. akkor pihentettem, mert nagyon forró volt a motor, aztán 20 perc után meg mentem és jól volt ... de aztán azóta nem is használtam augusztus óta, mikor már az üzletbe sem tudtam lemenni mert lebőgött félúton .. ez miért lehet? esetleg tudnál segíteni?
2018. jan. 18. 01:04
 9/13 anonim ***** válasza:

Ha ilyen gyakran lefulladozik azt nem a motor túlhevülése okozza. Ha rendes benzin+olaj keverék használata mellett túlmelegszik az csak nagyon extrém körülmények között fordul elő. Mivel a babettákon csak a tartályban van a benzincsapon egy kis szűrő ezért ajánlanék egy kisebb szűrőt valahova még a csőre elhelyezni, de figyelni kell, hogy ne túl nagy legyen csak valami legkisebb méretű mert az egész benzincső 10-12 cm összevissza, tehát valahogy el kell férnie úgy, hogy ne feszüljön és ne érjen hozzá semmihez. A másik dolog ami kárt tud okozni az az, hogy nincs levegőszűrő, csak a karburátor felett elhelyezkedő alumínium szívócsőben lévő vasforgács szerűség ami az apró szennyeződéseket simán át engedi. Ezt ki kell venni, kimosni, megszárítani befújni szilikon-olaj szprével. Ebből kifolyólag nekem olyan 3-5 havonta megesik ugyanez a jelenség. Ilyenkor leveszem a karburátort szétszedem ( nem nagy ördöngőség, aki nem szedett szét ilyet az is nyugodtan szétszedheti, csak vigyázni kell hogy az úszókát ne nagyon hajlitgassuk, nehogy a benzinszint elállítódjon ) és egy flakon féktisztító szprével kifújatom mindenhol. Összerakom, keverék állító csavaron másfelet kitekerek a motor mellé állok és ha a pedálon felet fordítók már ketyeg is a gép. :)

Még annyi, hogy a melegben leállást okozhatja még a rossz, öreg gyertya is. Ha nem emlékszel mikor volt cserélve cseréld azt is, és állítsd a gyertyahézagot 0,4mm-re.

Sok sikert :)

2018. jan. 18. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Annyit még hozzátennék az előző hozzászólásomhoz, hogy ha így kitisztítod a karbit ahogy leírtam, akkor visszaszerelés után ha már minden a helyén van, akkor nyisd ki a csapot és várj kb. fél percet amíg újból feltöltődik a karburátor, addig felesleges hajtani csak kifulladsz.
2018. jan. 18. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!