Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan lehet az autóval...

Hogyan lehet az autóval finoman megállni?

Figyelt kérdés

Tegnap voltam életemben először vezetni és több dolog is aggaszt..

Egyelőre még csak egy parkolóban mentem körbe-körbe, ott igazából nem volt komolyabb probléma.


Viszont egyrészt fogalmam sincs, hogy hogy a jó életben álljak meg úgy az autóval, hogy ne 'bukjon előre' az egész? Akármennyire is finoman, óvatosan ezredmilliméterenként, egyenletesen nyomok rá a fékre, vagy "berántódva" (nem tudom a pontos nevét, de gondolom vágjátok mire gondolok) állok meg, vagy negyed óráig még gurul az autó, annyira óvatosan nyomom a féket.


Másrészt az elindulást is nagyon lassan csinálom és félek, hogy pl egy útkereszteződésben majd akadályozom a forgalmat, mert fél óra kell, mire eltudok indulni..


Ötletek?


Dízeles Renault Clio


2017. júl. 20. 11:23
 1/7 anonim ***** válasza:
65%
Gyakorlat teszi a mestert! 1.5-ös dízel Thalia!
2017. júl. 20. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Gyakorolj, majd belejössz!
2017. júl. 20. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Rá fogsz majd érezni a pedál-játékra, nyugi.
2017. júl. 20. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Eleinte én is bénáztam elindulásnál. Általában kevesebb gázt adtam mint amennyit kellett volna ezért rázkódott rángatott az autó. Na ezt meguntam akkor direkt nagyobb gázzal indultam egy ideig nem sajnáltam hadd zúgjon bírja úgyis. Mire mind a két végletet kipróbáltam addigra rájöttem az arany középútra elindulás terén. Gyakorolj és akkor menni fog ne izgulj!
2017. júl. 20. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Legyen lent a sarkad, amúgy meg gyakorlássan majd belejössz, senki nem kezdett fittipaldiként.
2017. júl. 20. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem néha 800 ezer km után is összejön, pedig mindig próbálok vigyázni erre a dologra. Annyi az egész, hogy meg kell szokjad az autót, idegen autóval mindig nehéz finoman megállni, mert mindegyiknek más a fékpedál érzékenysége. Aztán ha megszoktad, akkor játszadozhatsz a dologgal, hogy finoman fékezel, majd mikor úgy érzed, hogy most megállunk, akkor icipicit, de csak gondolatban, visszább veszed a lábad a fékpedálról. Valahogy így kell, megmagyarázni sem tudom rendesen.

Amúgy is ne aggódj, mert rengeteg tapasztalt sofőr nem tud normálisan fékezni, apám pl egy kereszteződés előtt is úgy áll meg, hogy vagy 3x rárúg a fékre, mert nem tudja pontosan úgy belőni, hogy pont a kereszteződés előtt álljon meg. Vagy más ismerőseim ha mondjuk egy kanyar jön főúton, és lassítani kell, nem tudnak finoman fékezni (vagy csak simán elvenni hamarabb a gázt, a motorféket hírből sem ismerők), hanem rárúgnak egy akkorát a fékpedálra, hogy majdnem a tegnapi kajám is feljön, aztán a kanyar közepén, ahelyett, hogy gázt adnának, még rárúgnak egyet a fékre, biztos ami biztos alapon.


Az elindulásra keress rá a gyakorin, sok ilyen kérdés volt már, és elég jól kiveséztük.

2017. júl. 20. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Crisopher ***** válasza:
Nekem ezt oktató annak idején úgy magyarázta, hogy megállás előtt közvetlenül egy picit vissza kell engedni a féket, majd újra ráfékezni. De erre rá kell érezni.
2017. júl. 20. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!