Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Jawa Babetta 210-es/Simson...

Jawa Babetta 210-es/Simson motorkerékpárok javítását, Budapesten hol vállalják?

Figyelt kérdés
Babetta 210/Simson vásárlása előtt állok. Biztonságból előtte szeretném feltérképezni, hogy egyáltalán hol javítják ezeket a motorkerékpárokat, rentábilisan. (Ha szükség van rá, -mivel ezek a gépek nem mai darabok) Interneten és telefonon utána érdeklődtem, de elég siralmas a helyzet ilyen téren. Minden megoldás érdekel. (Köszönöm.)

2017. júl. 21. 14:15
 1/9 anonim ***** válasza:
red hot motors szerintem vállalja, de egy picit magas oraberert dolgoznak(4000 ft/ munkaóra/
2017. júl. 21. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem vállalják sajnos. Meg lett kérdezve.
2017. júl. 21. 14:25
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem véletlenül nem akarják ezeket bevállalni: jellemzően van bajuk elég, aztán ha mindent orvosolni akarnak rajta, akkor olyan végösszeget fognak mondani, hogy a kedves tulaj meghátrál.

Ha meg csak egy részét orvosolják a problémáknak? Akkor meg vissza fogod hordani, hogy ez se jó, az se jó, reklamáció, mert ott volt javítva...

Nem is beszélve arról, hogy az alkatrészek minősége ingadozó, lehet találni jót is, de a legtöbb ezekhez kapható alkatrész a hulladék kategória.


Ha biztosan nem akarsz vele magad dolgozni, akkor lehet érdemes feltenni a kérdést, hogy miért is ilyen típusokat szeretnél.

2017. júl. 21. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem bunkóságból, okoskodásból mondom, de ezek a motorok tipikusan azok, melyeket csukott szemmel is szét lehet szedni meg össze lehet rakni.

Ha ilyen motort szeretnél venni, azt nem árt, ha tudod javitani. Nem nehéz amúgy :)

Nekem van egy 250-es MZ-m és egy Babettam is , mindkettő vetrán jócskán...

Szerencsére sokkal könnyebb megbugerálni őket , ha 'betegek', mint a modernebb kétkerekűeket!



20/l

2017. júl. 21. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

4. Válaszoló!


1. Általában ha az ember defekt miatt viszi el a motorkerékpárt akkor nem szoktak motorgenerált is csinálni.


2. „Ha biztosan nem akarsz vele magad dolgozni,”


Miért kell tudatosan félremagyarázni a dolgokat? Nem a „dolgozásról” van szó, hanem arról, hogy megfelelő szakértelem hiányában nem szeretnék belekezdeni a javításba. Eddig csak kerékpárt javítottam.


„akkor lehet érdemes feltenni a kérdést, hogy miért is ilyen típusokat szeretnél”


Hogy jön ez ide? Van aki ezt szereti, van aki azt. Szubjektív döntés akármilyen dolognál, legyen az pl. öltözködés vagy hobbi. Egyébként kisebb koromban szerettem volna egy ilyet, csak nem jött akkor létre. Most bepotolom.

2017. júl. 23. 10:40
 6/9 A kérdező kommentje:
Javítva: 4. helyett a 3. válaszolónak ment a komment. :)
2017. júl. 23. 10:42
 7/9 A kérdező kommentje:

4. Válaszoló!

Igen, de mint írtam, megfelelő szaktudás nélkül először nem szeretnék belekezdeni nagyobb javítgatásokba. Kerékpár szervizek is vannak tucatszámra, pedig azokat aztán sokkal könnyebb javítgatni.

Nem beszélve arról, hogy társasházban lakunk, és itt nem igazán van hely motorkerékpárt javítgatni. Illetve szerszámozottság sincs meg annyira.

2017. júl. 23. 10:46
 8/9 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


1. Igen, defekt miatt ritka a motorgenerál: de ha egyszer úgy viszed oda, hogy elerőtlenedett a motor, akkor abból felújítás lesz valszeg. Vagy a "csak elment a gyújtás" kezdetű történetből pótalkatrésszel és munkadíjjal hipp-hopp 15e forintos történet, amennyiért Babettát lehet venni.

Volt mindegyikhez szerencsém, Simsonból többhöz is, Babsziból csak kettőhöz, tudom első kézből, hogy milyenek.


2. Hol a félremagyarázás?

Én nem látom benne: ha közlekedni kell, akkor sok jobb megoldás van, amivel kevesebbszer fogsz elkésni onnan, ahova indultál. És ez már gazdaságossági kérdés is, a kérdésed kifejtésében pedig ott van, hogy "rentábilisan".

Ha hobbinak, kedvtelésből kell, akkor tessék nyugodtan vásárolni, csak ne várd el a gazdaságosságot se a rendbetétele, se az üzemeltetése során.

Ha véletlenül arra gondoltál volna, szerintem a "nem akarsz vele dolgozni" nem minősít téged sehogy, nehogy már megsértődj... ...na nem mintha nekem nem lenne mindegy, mert nem hozzám fogod hozni, akármit is veszel, mert én csak nagyobbakat-régebbieket vállalok és csak felújításra. :)

2017. júl. 23. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha defektes kereket szeretnél javittatni akkor írj nekem és megcsinálom neked.:)
2017. júl. 23. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!