Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Trabant 601-nek nagyon rozsdás...

Trabant 601-nek nagyon rozsdás a kipufogója, erre is működik a Cola trükk?

Figyelt kérdés
2017. júl. 21. 20:50
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem fog. Én kipróbáltam a kólás trükköt rozsdás vasszögeken. Semmi nem történt, ez csak egy urbánus legenda.
2017. júl. 21. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Értem, akkor marad a drótkefe :)
2017. júl. 21. 21:08
 3/7 anonim ***** válasza:

A kólás dolog még a kávéfőző vízkövénél se működik, nemhogy rozsdánál... Enyhe rozsdásodásnál citromsavas víz tud használni, de ahhoz bele kell rakni és kicsit benne hagyni.

Arra a kipufogóra a drótkefe meg a hőálló festék pont jó lesz.

2017. júl. 21. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Permetezz rá rozsdamarót, hagyd rajta kb. 1 órát, utána drót kefézd le.
2017. júl. 21. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én vizipipát szoktam cola-val tisztítani. Fényesebb lesz tőle. Belülről meg a dzsuvát kimarja. Persze nem Bepsi és Cocola cola, hanem ami éppen a Spárgában van 100ft-ért 1 üveg.
2017. júl. 21. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha oldaná a rozsdát szerinted a nyelőcsövünket meg a torkunkat nem marná szét?
2017. júl. 22. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem mert a nyálad elég lúgos hozzá, hogy semlegesítse kellőképp. A cola-nak meg nincs akkora pufferkapacitása, hogy 1 kis nyál ne vigye le 8-4 közé. A másik pedig, a szénsav gyenge sav. Ezért nem parja le a krómot. Az a kis foszforsav meg nem oszt nem szoroz. Az fogja a rozsdát enni.
2017. júl. 23. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!