Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Újravizsgázás 78-as korlátozás...

Újravizsgázás 78-as korlátozás esetén AM?

Figyelt kérdés
Milyen vizsgakat kéne leraknom, ha újra szeretnék vizsgazni 78-as korlátozás esetén? :D

2017. júl. 25. 03:10
 1/3 DariusMorbi válasza:
Hát ha már a kártyádon is rajta van, akkor teljesen újra az egészet(talán az eü kimaradhat) egy váltós motorral vezetve. Nekem legalábbis ezt mondták, mikor automatával tettem a jogsit és papíron rajta is volt a korlátozás, viszont a kártyán nem lett feltüntetve. Gondolom ez nekem szerencse volt, vagy csak simán kihagyták.
2017. júl. 26. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Forgalmi vizsgát kell tenni váltós járművel, nem kell az egész tanfolyamot elvégezni.

Segédmotoros kerékpárok esetében egyszerűen nem is értem az egész eljárás logikáját, nyugodtan ki lehet jelenteni, kicsesznek az emberekkel, ha a jogosítványra rávezetik a 78-as kódot, és annak nincs külön (pl egészségügyi) oka.

Az autós iskolák többsége robogókkal oktat, amelyeken nincs manuális váltó.

A jogosítványra pedig random vagy ráírják a 78-as kódot, vagy nem...

Node, ha az illető nem AM kategóriára jelentkezett, korlátozás nélkül megkapjatja a kategóriát úgy, hogy lehet, soha nem ült még segédmotor kerékpáron, sőt akkor is, ha kerékpározni sem tud, senki nem ellenőrzi, nem is kérdezik, B kategória mellé bónusz az AM, T, K, B125.

Hol van ebben logika, hogy a robogóval igazoltan gyakorót korlátozzák, a másik meg korlátozás nélkül megkapja a kategóriát, akkor is, ha kerékpározni sem tud?

Ebből kiindulva egy magasabb, pl B kategória megszerzésével is lekerülhet a korlátozás az AM-ről vagy az rajta marad, mert az illető nem váltós motoron vizsgázott?

Más részről akkor miért nem kivétel nélkül alkalmazzák azt a korlátozást, és akkor az iskolák tartanának váltós motorokat is?

2022. ápr. 19. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ez is egy több éves kérdés volt, újabban divat kiemelni sok éves kérdéseket, de a probléma azóta sincs rendezve, van, akinek beleírják a kódot, a másiknak meg nem.
2022. ápr. 19. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!