Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel Vectra A nem veszi az...

Opel Vectra A nem veszi az 5-et. Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Opel Vectra A tulajdonos vagyok. 1.8i 5 sebességes manuális váltó. A probléma az hogy mikor elindulok reggel vagy éppen meló után akkor 80-90%-ba beveszi az 5-ödiket, De ha megteszek 4-5km-ert vagy kiveszem 5-ből képtelenség visszarakni a váltón olyan érzés mint ha nem is lenne benne 5ödik fokozat. (tudni kell, hogy sebességben is elég durván mozog a váltókar) Motortérbe nézegettem a rudazatot olyan mintha az egyik kardáncsukló a váltóházba megakadna mikor 5-ösbe tenném. A váltóházon van is egy nagyobb karmolás szerűség kb ott ahol a váltórúd mozog.(ha beveszi az 5-ödiket akkor is kicsit nehezen lehet betolni) Lehetséges hogy a műanyag kardáncsukló kicserélése megszüntetné a bajt? vagy mit javasoltok? esetleg kulissza? Hétvégén nagy út all előttünk és addigra rendezni szeretném ezt a problémát.

Előre is köszönöm a segítséget.



2017. júl. 25. 04:34
 1/2 Vortrex ***** válasza:
Inkább a váltókar perselye szokott kikopni, fölfele húzva könnyen kijön a váltókar szoknyája, alatta szépen látszik a mechanika, ha valami lötyögése van a rendszernek ott érdemes először keresni.
2017. júl. 25. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de nézesd meg. Egy ismerősömnek pont fordítva volt, nem tudta kivenni 5-ből, úgy kellett hazajönnie vele Olaszországból. Mondjuk jobb, mint ha kettesben ragadt volna.
2017. júl. 25. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!