Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel Vectra B belső világítás...

Opel Vectra B belső világítás leddel miért dereng?

Figyelt kérdés
Szofita led izzóról van szó. Próbáltam elé kötni 100-300 Ohm-ot, de semmi, 5Kohm-nál már halványabban világít nyitott ajtóknál, de zárás után ugyanúgy dereng, 4-5 Mohm-nál már egyáltalán nem világít.Zárt ajtóknál 7.5v-ot mértem rajta bármekkora ellenállást kötöttem elé(kivéve Mohm-osoknál) Mintha folyamatosan adná neki a + feszt, hogy meglegyen a 7.5v. Esetleg valami ötlet, hogy hogyan oldhatnám meg? Este vezetés közben kicsit zavaró!

2017. júl. 23. 18:05
 1/7 anonim ***** válasza:
Meg kell fordítani! :-)
2017. júl. 23. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Párhuzamosan kösd vele, ne sorosan
2017. júl. 23. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Párhuzamosan nem próbáltál vele kötni ellenállást?

"Mintha folyamatosan adná neki a + feszt" Akkor ezek szerint adja is. Hogy miért azt több minden is okozhatja, de nem feltétlenül hiba ez. Gyárilag izzós megoldásnál jól működhetett, ahol zárt ajtóknál is az izzó viszonylag kis ellenállást képviselt (ez a LED-nél meg nem mondható el).

2017. júl. 23. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Eddig sorba kötöttem, megpróbálom párhuzamosan!
2017. júl. 23. 18:44
 5/7 anonim ***** válasza:

Természetes, hogy kapja a +12-t, hiszen az ajtóérintkező adja a mínuszt.

Lehet, hogy CAN-BUS ledes kellene bele!

[link]

2017. júl. 23. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Párhuzamosan kötöttem vele egy 3,3Kohm-ost és megoldódott a probléma!Köszönöm a segítséget!
2017. júl. 23. 19:59
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen, valószínűleg CAN-BUS-ost kellett volna vennem, de így most megoldódott a probléma.
2017. júl. 23. 20:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!