Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van lehetőség évfordulós autó...

Van lehetőség évfordulós autó biztosító váltásra ilyen esetben is?

Figyelt kérdés

Volt egy kisebb koccanásom, a biztosítót állja ugye a javítási költséget a másik félnek.


Másfél hónap múlva jár le a biztosítási szerződés akinél most vagyok, és váltani szeretnék mivel pont a napokba kaptam meg a várható költséget és még a balesetmentes kategóriában is több mint dupláját szeretné kérni mint amit tavaly fizettem.


(Most, hogy sajnos volt egy kisebb koccanás valószínűleg jóval megnöveli a díjat).


A balesetnél személyi sérülés nem volt, csak kisebb koccanásnál lejött a festék, kisebb horpadás van és centrírozni kell a kereket.


Nem tudom számít-e, mindig brókernél kötöm és kikeresik a legolcsóbbat. (A biztosítómnál már jelentettem a kárt).



2017. júl. 25. 12:21
 1/6 anonim ***** válasza:

Persze, hogy van.

csak az új biztosítónál is malusban leszel!

2017. júl. 25. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A lehetőség előtted van persze. Arra számíts hogy a bónuszbesorolásod visszalép 2-t, tehát az ahhoz tartozó összeggel kalkulálj! A felmondásnak meg kell érkeznie a jelenlegi biztosítódhoz az évforduló napja előtt 30 nappal. Ha erről lekésel akkor nincs váltás.
2017. júl. 25. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
51%

"csak az új biztosítónál is malusban leszel!"


Nem biztos, hogy mindjárt malusba ugrik. Ha pl B10-ben volt, nem lesz malusban. Való igaz, válthatsz, csak az új tarifádat 2 bónusszal lejjebb kell majd számolnod. És igen, legkésőbb 30 nappal az évforduló előtt érjen be a felmondás, különben marads.

2017. júl. 25. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"csak az új biztosítónál is malusban leszel!"


Nem biztos, hogy mindjárt malusba ugrik. Ha pl B10-ben volt, nem lesz malusban. Való igaz, válthatsz, csak az új tarifádat 2 bónusszal lejjebb kell majd számolnod. És igen, legkésőbb 30 nappal az évforduló előtt érjen be a felmondás, különben marads."


Nem elég, hogy sokkal többet fizet?!

2017. júl. 25. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"Nem elég, hogy sokkal többet fizet?!"


Nekem aztán hót mindegy mennyit fog fizetni, de egyáltalán nem mindegy, hogy b10-ből ugrik b8-ba, vagy a0-ból m2-be, mivel ugyan a csökkenés mértéke egyforma, de azért nem mindegy, hogy egy viszonylag kedvezőbb összegből lesz növekedés, vagy már egy eleve magas összeg lesz még magasabb.

2017. júl. 25. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, tehát akkor tudok váltani.
2017. júl. 25. 20:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!