Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Az autót ellopták. Volt casco...

Az autót ellopták. Volt casco biztosítás lopásra. Kifizették. Most úgy néz ki lehetőség van visszavásárolni az autót. Mi a teendő ilyenkor? Vissza kell fizetni amit a biztosító fizetett + bukom amit a kocsiért kell fizetnem?

Figyelt kérdés
Igazából az értékének csak a 80%át fizették, csakhogy ez is szerintük volt piaci érték, mert amennyiért másikat tudnék venni annak csak a 60%-a. SZóval mi a teendő?

2013. márc. 26. 08:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Az mit jelent, hogy lehetőség van visszavásárolni? A tolvajtól??
2013. márc. 26. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Minden bizonnyal attól. Kérdeztem egyedi dolgokat az autóról és tudja a választ.
2013. márc. 26. 08:59
 3/12 anonim ***** válasza:
Ha ő a tolvaj akkor hívd rá a zsarukat letartóztatják és visszakapod a kocsidat, és a pénzed is megmarad. Ennyi.
2013. márc. 26. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Bizony, szépen csendben hívd fel a rendőröket és kérdezd meg mi a teendő.

Ne vedd vissza simán, a rendőrség és esetleg a biztosítód megkérdezése nélkül - a végén még kihozzák, hogy csaltál a casco-val...

2013. márc. 26. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Ráadásul ha visszaveszed a tolvajtól, akkor te meg orgazda leszel, ami szintén büntetendő. Kérj segítséget a rendőrségtől.
2013. márc. 26. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Fura ügy, én a helyedben első körben egy ügyvéddel konzultálnék, utána döntenék a további lépésekről. Ha visszaveszed, akkor tényleg kimeríted az orgazdaság bűntettét, ami nem jó dolog. Ha meg rögtön a zsarukhoz mész, esetleg magadra haragítod az esetleges bűnbandát, ami szintén nem egy életbiztosítás. Szóval tényleg csak ésszel, egy autó nem biztos, hogy megér ennyit.
2013. márc. 26. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Vissza ne vad, rendőrséget hívd, jobban jársz.


Épp nemrég volt a TV-ben valami hasonló eset, a csávó visszavette az autót, a rendőrök meg elkobozták tőle(és végülis joggal)

2013. márc. 26. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Napkiraly ***** válasza:

a sajátját miért koboznák el? Bűnjelként lefoglalják, de visszaadják.

Én nem venném vissza, főleg ha pénzemnél vagyok. Tőrbe csalnám a társaságot, de óvatosan a rendőrökkel, szerintem rögtön ügyészségre vagy nemzeti nyomozóirodához menj.

A bosszújuktól meg nem félnék túlságosan, vegyél egy jó gumilövedékes fegyvert

2013. márc. 26. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ennyi ésszel szabadlábon? Ezért tart itt ez az ország. Huzzál a rendőrségre és jelentsd fel. Ennyi....jézusom...A rendőrség utána jár, alváz/motorszám...stb visszakövetik az autó előéletét.
2013. márc. 28. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nem azzal van a baj, hogy a rendőrség visszaköveti e. Hanem azzal, hogy 7 hónap után fogalmam sincs milyen állapotban kapom vissza a kocsit, illetve az alufelnik, a dvd lejátszós fejegység nincs benne, továbbá az esőérzékelős szélvédő is ki lett cserélve. A biztosító nagyon keveset, nagyon töröttet tudnék ennyiből venni. De ha most visszaszerzik nekem lesz egy ki tudja milyen szar autóm, a pénzt meg adhatom vissza.
2013. márc. 28. 14:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!